Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származhat az Árva...

Honnan származhat az Árva családnév?

Figyelt kérdés
asd
2011. aug. 18. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel a vezeték neveket mindig úgy adták hogy valamilyen tulajdonság foglalkozásból eredt .Akkor biztos valamelyik ősöd árva volt !
2011. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Volt egy ősöd akinek nem voltak ősei.
2011. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a sokadik ilyen buta kérdés. Szerintem egyértelmű honnan ered, volt egy ősöd, tegyük fel úgy hívták János. Meghaltak a szülei, aztán mikor beszéltek róla úgy említették, hogy "tudod, János, az árva". Aztán már csak összevonva mondták.
2011. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az árvaházból.
2011. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
háááát azért köszi a válaszokat majd kérdezősködök a családba az idősebbektől hátha tudnak mesélni..:)
2011. aug. 18. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet topográfiai név: 1. Árva vármegye után, 2. Árva folyó után, 3. Árvaváralja, vagy akármilyen település után, amiben szerepel a szó.


Természetesen előfordulhat, hogy tényleg a fennálló helyzet (árvaság) után kapta az ősöd, de a topográfiai eredet szerintem erősebb.

2011. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖszönöm az utolsónak!:)
2011. szept. 7. 21:40
 8/8 anonim válasza:

Egyáltalán nem ostoba kérdés, engem is foglalkoztat.

Wiki:

Családnév. Az ősi finnugor orpa(sa) a magyarban alakult árva formára. Mint állapot jelölője igen hamar egyéni, majd abból családnév lett ’Árva nevű személy fia, leszármazotta’ jelentéssel. Ugyanakkor közvetlenül is lehetett az ’apátlan-anyátlan, elhagyott, özvegy’ jelentésű árva szóból családnév.

2022. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!