Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy keletkeztek azok a...

Hogy keletkeztek azok a vezetéknevek amik keresztnevek is?

Figyelt kérdés

Pl: Bálint Antónia,Demeter Ervin,István Dani stb....


Ezek,hogy keletkeztek?

Mert pl. a szabó ként dolgozó Laci az Szabó Laci lett....de ezeket a keresztneves vezetékneveket ,hogy találták ki?


2011. aug. 20. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, én is gondolkodtam már ezen.
2011. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Általában ezek a zsidók magyarosított vezetéknevei. Mint például biztosan tudom hogy az általad felsoroltak közül kettő zsidó: Bálint Antónia és István Dani.
2011. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem olyan is lehetett, hogy pl. János fia István, és akkor János István lett az illető.

De tényleg sok ilyen név van, pl. Levente Péter, Miklós Miklós, Rudolf Teréz, Tamás Gáspár Miklós, Jakab Réka, László Zsolt, Venczel Vera, Vince Lilla.

2011. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyértelműen az apjuk nevéből ered, ezért is főleg férfinevek (most gondolkodom, találkoztam-e női névvel vezetéknévként, csak a Sára jut eszembe).
2011. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A családneveknek ez is egy jelentékeny fajtája... és így van, általában az apa(ritkán az anya)személynevéből képezték. Tulajdonképpen szinte minden Európai népnél megtalálható valamilyen formában. Azzal nem értek egyet, hogy attól lenne valami zsidó, mert maga a szó héber eredetű esetleg (János, József, Tamás, stb.), hiszen sok latin, görög, germán, szláv eredetű név is létezik, de ezek csak a személynév származására utalnak, nem pedig az egyén etnikai hovatartozására... logikusan.

2011. aug. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem figyeltél ... magyarosított nevek
2014. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!