Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van ilyen tökéletlen...

Miért van ilyen tökéletlen semmirevaló anyám?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy otthon lakok és az anyámnak annyi esze van mit egy 12éves gyereknek. Néha azon gondolkodom hogy elhiszi e a saját hülyeségét amit mond??


Annyi esze és olyan önző hogy állandóan problémákat csinál nekem. Tudja nagyon jól hogy például allergiás vagyok egy pár növényre és még a parlagfüvet hordja haza hogy az gyógyhatású és jó az életani hatása gyógynövény (jelmondettal)


És persze a házba tárolja egy nejlonszatyorba Én meg csodálkozom hogy fulladozok. 2x kidobtam de visszakukázza. :P De állítom maga se tudja hogy hol tárolja mert annyi lom van a lakásban ,hogy a garázsba a kocsim nem fér be és odakint rohad 6 éve. Úgy kell haverjaimnak könyörögnöm hogy valahol had szereljem meg a kocsit ha tönkremegy mert teli a garázsom bútorral.

El akart költözni Anyám annak idelyén a pasasával fel is vásároltak egy rahedli bútort de összevesztek mielőtt házat vettek volna a bútorhoz. A bútorok meg itt maradtak és bukdácsolok bennük naponta 300x Hiába mondom anyámnak hogy dobja ki mert annak a holminak már game-over felháborodotan azzal jön hogy azt még el lehet adni (jó lesz még valamire csak 90% mg kell javítani). (Csak ki a francnak kéne?) Elköltöznék csak még tanulok és anyagilag így is gyérül vagyok nagyon. Meg egy csomó pénzem energiám időm beletettem a házba ablak ajtó csere ilyenek de nemigazán látszik. :(

Közbe úgy lelakja a házat anyám mint a csövesek hiába teszem rendbe. Meg nem is takarít csak ahol a papok táncolnak de ennek az az oka hogy végignézni sok azon a sok apró és nagy és mindenféle dolgon amit begyűjtött nem ,hogy mindig pakolgatni takarításkor. A holmija nagy részét már az idő megette mert helye sincs meg megfelelően se tudja tárolni de el nem adna semmit. Ilyet még nem láttam mit lehet csinálni egy ilyen emberrel? Nektek is bolondok a szüleitek vagy csak az enyém?

Ha kikelek magamból és elmondom a véleményem szarik rá sőt el kezd hőbörögni volt hogy a rendőröket hívta ki rám mert az internet zsinórt kihóztam a falból hogy változtatni kéne az itthoni dolgokon mert ez igy nem élet hogy a cseten pofázik napi 24 órat a ház meg mint a csöves tanya. És nekem meg hátrányom van ezekből mert engem néznek ki és és csajt ide nem volna pofám hozni sem. :(


2011. szept. 10. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Megszoksz vagy megszöksz. Erre nincs más megoldás.


Mondjuk azt érdemes átgondolni, hogy kocsid az van, de elköltözni nem tudsz..

2011. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Én csak annyit mondok,hogy anyád háza,és úgy él ott ahogy akar.Ha nem tetszik el lehet menni..ennyire egyszerű az egész..
2011. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Neked kell intézkedned. Tedd fel a bútorokat a Vaterára, takaríts ki, rakj rendet, mutasd meg neki hogyan kell csinálni. Ha nem akarsz égni, kénytelen vagy, rá hiába vársz. Mi is ebben őrlődünk már évek óta, a ház fele amiben lakunk a férjemé, a másik fele anyósomé, ő nem lakik itt, de néha eljön és ő sem úgy csinál dolgokat, mint mi, de már nem szólunk semmiért, inkább korrigálunk és nyelünk. Mikor még nem laktunk itt csak ide jártunk, néha ide szerveztük a kerti partykat. Úgy nézett ki itt minden mint a putri, de ha nem akartunk égni, kitakarítottunk, pedig nem mi laktunk itt. Most is mindenki után rakodok, mert ez egy "átjáróház" meg egyes családtagok szerint szemétlerakó. Hidd el, nem tudsz mást tenni, mint magad megcsinálni. A parlagfüvet meg egy óvatlan pillanatban b@zd ki valahova.
2011. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%
Nagyon valószínű, hogy anyukád nem fog megváltozni. Biztos hogy nagyon nehéz lehet együtt élned vele, teljesen megértelek. Egyikőtöknek sem tesz jót szerintem, hogy együtt laktok, mindenképpen az legyen a célod, hogy minél hamarabb költözz el onnan. Tudod, hogy ez nem egyszerű, de muszáj lesz. Addig is nagyon sok kitartás és türelmet kívánok az anyukádhoz!
2011. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

A kocsis dolgon én is elgondolkoztam.Bírom, hogy sokan elmennek albérletbe és vesznek kocsit,és arra b*sszák ki a pénzt,ahelyett,hogy lakásra gyűjtenének...


Áh haver,költözz el valahogy mielőbb,bár gondolom anyukád egyedül nem tudná fenntartani a házat.

Külföldön van is ilyen műsor,hogy betámadják az ilyen embereket és kikukázzák a cuccaik,meg jól kitakarítják az egész házat,kiválogatják a dolgokat..Kár,hogy nálunk nincs ilyen Mo.n


Erre tényleg nincs megoldás,mert változni már nem fog anyukád,neked kell változtatnod és elhúzni jó messzire,úgyhogy pénzt már ne fektess a házba,hanem tedd félre és gyűjtögesd,hogy el tudj költözni...

2011. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Ezt a kérdést a nagymuternak és nagyfaternak tedd fel.Ők gyártották le anyádat, de szerintem ők se ilyennek tervezték.
2011. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Anyám "rendszeretete" és hozzáállása kissé hasonlít.Ő is sajnál mindent kidobni, időnként visszakukázott dolgokat.

Nos, én azt csinálom, mivel más megoldás nincs, hogy magam állok neki szépen kirámolni a lakásból, ami szerintem felesleges, és leviszem a konténerhez, onnan nem hozza vissza.a felesleges bútorokat most kezdtem hirdetni, eladom, persze csak jelképes összegért, az is valami, mert elég használtak, de újat akarunk és minden nem maradhat itt, a szobában.Anyám kissé lusta, így aztán egyszerűbbnek látta, ha beletörődik és rám hagyja.

Szerintem Te is csináld így.Használd ki, hogy folyton a gép előtt ül, addig Te szépen kirámolhatod a lakást és a garázst, észre sem veszi.Csak olyan helyen rakd ki a lomokat, ahonnan nem hozza vissza.

2011. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
És a saját szobádat mindig tartsd rendben és bezárva, akkor legalább egy normális része lesz a háznak, ahová meghívhatod a vendégeid.
2011. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk én vagyok ilyen tárgyakhoz ragaszkodós fiatal létemre, és nagyon rosszul esne, ha később lenne gyerekem, és így viselkedne, ahogy Ti. Mi az, hogy kidobáltok valamit az ő engedélye nélkül? Maximum érvekkel lehetne meggyőzni róla. Sosem tudhatjátok, hogy mihez milyen emlék köti. Ami nektek csak egy ócska szekrény, az lehet, hogy neki egy emlék a volt párjától.

Na persze a tényleg szemetet, pl ürülék, csomagolópapírok, nejlonok, üres dobozok, azokat tényleg ki lehet és ki is kell dobálni. De a normális tárgyakat nem. Inkább rendezzétek össze, és takarítsatok ki. Lehet zsúfoltság tisztaságban is.

Nekem volt egy rég lejárt kupon az asztalomon sokáig. Ránéztek, tényleg szemét, mire lehet már használni, ki kell dobni. Anyám is csak ennyit látott benne (nálunk ő a tisztaság- és rendmániás). Fogta, vitte kidobni, utánamentem, hogy anyu, ez egy emlék a volt barátomtól, még tőle kaptam. Szó nélkül visszaadta, azt mondta, megérti.

Valahogy így kellene nálatok is rendszerezni, megtudakolni, hogy mihez mi köti, és ami valóban lom, nem köti hozzá semmi, azt észérvekkel kidobni.


26/N

2011. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem akarlak megserteni,de ha a gyüjtese mar a normalisat is tulhaladja,az beteges.Nem gondolod h. anyukadnak v. pszihikai problemaja van?Es ha van is,ök altalaba tagadjak,vagyis nem akarnak kezelest.Lehet h. egyszerüen lusta,meg van az eletevel elegedve,ilyentöl mar ne varj valtozast,itt neked kell lelepni,az ilyenek nem valtoznak.
2011. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!