Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy találom meg? Böv, lent

Hogy találom meg? Böv, lent

Figyelt kérdés
apámat keresem,18 éves vagyok.
2011. szept. 25. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés infót adtál meg, először is: Tudod ki az, csak nem tudod hol lakik vagy a nevét sem tudod? Külföldön is keresnéd vagy Magyarországon?

Miért keresed egyáltalán? Édesanyád nem akar segíteni ebben?Kicsit részletezd légyszíves, hogy tudjunk segíteni

2011. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nevelöszülóknél vok. nem ismerem ót.a nevét se tom
2011. szept. 25. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva fogalmam sincs, hivatalosan mi ennek a menete. Így azt javaslom, amit én tennék, ha egy ilyen feladatot akarnék megoldani. A BM Központi Adatfeldolgozó Nyilvántartó és Választási Hivatalának írnék egy levelet. Írd le benne az összes adatot, amit apádról tudsz, (születési év, anyja neve, ha tudod az utolsó lakóhelyét, stb.) és azt, hogy miért így akarod megtalálni. Természetesen az összes saját adatodat is add meg, és küldd el az anyakönyvi kivonatod másolatát. Itt maximum annyit érhetsz el, hogy ha még él, és az országban lakik, megtudhatod, hogy lakóhely szerint melyik önkormányzatnál keresgélhetsz tovább.

Ha ezt sikerül kideríteni, akkor ahhoz az önkormányzathoz kell fordulni egy hasonló kéréssel, mint amit a BM-nek írtál. Pontos lakcímet nem adhatnak meg, de ilyenkor az a szokás, hogy felveszik a keresett személlyel a kapcsolatot levélben. Ha az illető írásban beleegyezik, hogy az önkormányzat megadja neked a lakcímét, vagy bármilyen elérhetőségét, akkor sínen vagy.

Nem tudom, hogyan keveredtetek el egymástól annyira, hogy így kell keresned az édesapádat. Ha esetleg zárt örökbefogadás, vagy bármi egyéb oka van annak, hogy eddig nem találkoztatok, az más tészta. Akkor legfeljebb véletlenül bukkanhatsz rá, aminek elég kicsi az esélye.

De kívánom, hogy járj szerencsével.

2011. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy míg írtam, te válaszoltál. Ha a nevelőszüleid nem adoptáltak, és születéskor nem képzelt apát jegyeztek be az anyakönyvedbe, akkor abból legalább a neve, és a születési dátuma kiderül. Ha nem így van, akkor ez reménytelen.
2011. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hülyeséget írtam. A születési anyakönyvi kivonat csak a szülők nevét tartalmazza, egyéb adatot nem közöl róluk.
2011. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!