Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Unokatestvérem gyereke ki nekem?

Unokatestvérem gyereke ki nekem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Másodfokú unokaöcséd/unokahugod
2011. szept. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Én az unokaöcséimnek és hugaimnak szoktam emlegetni őket..
2011. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

másodunokaöcs, másodunokahúg


[link]

2011. szept. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Az unokatestvéred gyereke.
2011. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 okoska31 ***** válasza:
94%

jó kérdés, én sem tudtam illetve tudom. Szerintem nincs rá szó - azért a wikipédia sem szentírás.


A másodunokaöcs és húg (de lehet nővér és báty) az unokatestvérek gyerekei között áll fent. Azaz, az én gyerekem és az unokatesóm gyereke egymásnak másodunokatestvérei (és a kortól illetve nemtől függően kapja a báty/öcs/stb-t.)


Valaki unokaöcsémat/unokahúgomat írt, hogy így hívja őket. Szintén nem lehet, mert a nagybácsi/nagynéni áll párban az unokaöcs/unokahúggal. Azaz a testvérem gyerekei az unokaöcséim/húgaim.


Persze ez egyben azt is jelentené logikusan, hogy amikor az unokatestvéremről van szó, akkor őt nem hívhatom sem öcsnek, sem húgnak. Mint ahogy egyébként szerintem az unokanővérem/unokabátyám is más rokoni kapcsolatot jelent (mivel utóbbi kettőben nem vagyok biztos, így nem tippelek).

2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!