Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek az anyám, az...

Szerintetek az anyám, az apám, vagy a tesóm vagy ki a legközelebbi rokonom? Az apósomék vitatkoznak ezen, szeretnék rá megfelelően válaszolni. Szerintem az anyám, de ő egyáltalán rokon? Vagy ő az ANYA.

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szeritem az anya és az apa a legközelebbi, hiszen "belőlük" vagyunk, a géneiket egyaránt hordozzuk.
2011. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha az anya ANYA és nem rokon akkor az apa sem és a testvér sem rokonom. Viszont a nagynéni, nagybácsi már igen!

Egyébként hivatalosan a legközelebbi rokonok az Anya, Apa, Testvérek!

2011. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Genetikailag a tesód a legközelebbi. Szerintem a szüleid génhibáinak a korrigálása következtében a tesóidra jobban hasonlítasz genetikailag, mint a szüleidre. Amúgy nem értek ehhez annyira, majd biztos jön egy okos és megmondja, de nekem ez tűnik a legvalószínűbbnek.
2011. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézzük a wikipédiát, hátha segít...vagy sem.

[link]

2011. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. nov. 4. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Polgári törvényköny, Családjogi rész. Egyesági és oldalági rokonok. Nézd meg és mindenre választ kapsz. :)


Az anya éppenolyan rokon, mint az apa. Ugyanannyi joggal, ugyanannyi kötelezettséggel, normál esetben ugyanolyan részt vesz a gyerek neveléséből, csak más életkorban van nagyobb szerepe az egyiknek és másban a másiknak.

2011. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Septimius ***** válasza:
A testvéreddel egyezik leginkább a genetikai állományod, feltéve, ha mindketten ugyanannak a párnak a gyerekei vagytok. Ha van egypetéjű ikertestvéred, azzal még nagyobb az egyezés.
2011. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!