Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az emberiség Ádámtól és...

Ha az emberiség Ádámtól és Évától származik, akkor mi mind zsidók vagyunk, és rokonok?

Figyelt kérdés
Ez esetben üdvözlöm mind a hétmilliárd rokonomat!
2011. nov. 23. 22:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


A genetikában is Ádámnak és Évának nevezik azokat az őseinket, akikhez minden embernek visszafejthető az Y-kromoszómája, vagy a mitokondriális DNSe alapján. Genetikai Ádám & Genetikai Éva. Ez úgy lehetséges, hogy a Földön élő összes embernek van egy un. Haplocsoportja, Subgroup-ja, ami természetesen bírt egy korábbi őssel is, ami ugyanígy... és vissza egészen az első emberekig (ezzel persze nem azt állítják a tudósok, hogy ők lettek volna az elsők, vagy az egyetlenek, de ők maradtak fent és örökítették át a génjeiket ránk). Ma közel 7 milliárd ember él a Földön, ami bizony rengeteg ahhoz a maroknyi emberhez képest, akiktől mind származunk... de sokunkat több 10 ezer év választ el egymástól. Az is érdekes, hogy amíg az afrikán kívül élő emberek génjei az afrikaiakra jellemzőkre vezethetők vissza a genetikai családfa alapján ( [link] ), addig az afrikaiaké maradt viszonylag helyben a kontinensen. Ez lehet a magyarázat arra, hogy az lehetett minden ember ősének az őshazája. szóval üdv távoli rokonok!

2011. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Annak, aki megkérdőjelezte a hittani alapműveltségemet: kinyitottam a Bibliát, sőt, katolikus iskolába is jártam, de én akkor még kicsi voltam, és régen is volt. Nem vagyok vallásos, így azok az agysejtjeim minden bizonnyal elhaltak, amelyek a bibliai családfák őrzésére szakosodtak. Sajna ez van. Van több információ, amire per pillanat szükségem van, és azoknak kell a hely. Az alapműveltség meg szvsz egy hülye dolog, amivel mindenki jön, ha valaki megkérdezi, hogy bizonyos felesleges információkat miért kell ismerni. :D
2011. nov. 24. 21:59
 23/28 A kérdező kommentje:
Egyébként a genetikai évás hozzászóló nagyon hasznos infókat közölt, köszönöm! És egyébként mindenki másnak is, főleg annak, aki cukinak mondott. :)
2011. nov. 24. 22:00
 24/28 anonim válasza:
Jó kérdés,nekem is lenne egy.Ádám és Évának nyilván volt fia és lánya lehet nem is egy,na most ők hogy szaporodtak?
2011. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Tudjátok-é, hogy a paradicsomban nem voltak vallások, azért is volt paradicsom:). Félre a tréfát! Tudjuk, hogy az Ó-Szövetség, melyben a teremtés rögzítve van a IV. században keletkezett, és egy válogatás több leírásból..Igen ám de sorra kerülnek elő a leírások könyvek, pl. Júdás könyve, amit maga Júdás írt, és nem zsidó pápai kreálmány..Most folyik a "bűnbeesés" átértékelése is...Ne értsen félre senki! Én keresztény Istenhívő ember vagyok, Jézus Krisztust megváltónkat szívemből tisztelem, szeretem, híve vagyok..De akik meghamisítják hitemet, azokat megvetem..A Szt. György lovag
2011. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Jézus volt zsidó :D Ő pedig már nem az első ember volt és a népe sem!
2012. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi ha buta a kérdésem, de

a zsidóság az emberfajta, vagy vallás ? Most én fehér kaukázusi ember vagyok és katolikus, de felvehetném a zsidó vallást nem ? Kitisztítanátok ezt a kérdést bennem ?

2012. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szevasztok tezsvíreim ;)
2012. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!