Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Fontos! Tiszafüredi régi...

Fontos! Tiszafüredi régi temetőről adatok?

Figyelt kérdés
Érdekelnének adatok a régi Húszöles úti vagy ahogy még nevezik, az Örvényi úti temetőről. Egy nagyon rég ott eltemetett rokonomat szeretném megtalálni, de sajnos csak egy olyan leírás segítene ahol fel van tüntetve hogy kik és hova lettek ott eltemetve. (Mivel a fejfa már több mint 50 éves és semmi nem maradt belőle.) Oda utazni nem tudok egyenlőre... Előre is köszönöm!

2011. dec. 2. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Mást pedig nem tudsz tenni, előbb utóbb oda kell menni, mert valószínűleg még az ottaniak sem tudják a sírok pontos helyét és hogy kik vannak alattuk. A polgármesteri hivatalban talán van feljegyzés, illetve az egyházi feljegyzések között parókián.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni...

2011. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm ezt is. :) Nem tudom a parókián mekkora sikerrel járok majd, pár annyit tudtam meg egy kívülálló hölgytől akinek a segítségével legalább az általam keresett kisgyermek pontos születési és halálozási dátumát megtudtam, hogy nincs semmilyen irat ami a temető felosztásáról szólna... Legalábbis Ő ezt hallotta. Mondjuk számomra ez kicsit furcsa, mert már elég régóta kellene tudtommal ezeket az adatokat vezetni a temetőkkel kapcsolatban. Esetleg nem tudsz olyan irattárat ahol megtalálhatnék ilyesmit?
2011. dec. 2. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Most láttam a kérdésedet.

Találtál valamilyen adatot? A Húszöles úti temető egy részén

ma benzinkút van. Sírok még vannak, lekerítve.

A másik, Örvényi úti, és a Húszöles út sarkán lévőben is volt változás, de sírok még ott is vannak.

Privátban írhatsz nevet, adatot, ha tudok segítek.

2013. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Valamennyit igen, például hogy mikor halt meg és hogy mikor temették. Nagyjából helyet is emlegetett 1 rokon, de semmi mást nem tudtam meg azóta. Amit tudok, leírtam levélben!
2013. jan. 2. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem írj az önkormányzatnak, én is ezt csináltam, csak Mindszenttel kapcsolatban. Ott is van egy öreg temető, amit kihantoltak és a maradványokat átvitték az újba egy tömegsírba, s néhány épen maradt fejfából csináltak egy parkot a régi temető egy részén. A többit beépítették. Mindszentek összeírták a sírokat, amit a helyi könyvtárban meg lehet nézni. Szóval hátha ott is történt összeírás. Valamint ha csak az adatait szeretnéd, tudod a nevét, és hogy kb. mikor halt meg, az anyakönyvvezető 2000 Ft illetékért kiadja a halotti anyakönyvi kivonatát. De ezért is előre oda kell szólni, hogy mire mész, ki tudja keresni.
2013. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, ez még új ötlet, kipróbálom! Nemsoká megyünk le Tiszafüredre, így lesz rá lehetőségem. Remélem beválik!

2013. máj. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!