Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Tyndira családnév milyen...

A Tyndira családnév milyen eredetű?

Figyelt kérdés

A Tyndira családnév milyen eredetű?

Anyám vezetékneve az hogy Tyndira

Érdekelne hogy ez milyen eredetű mert máshol olvastam hogy német eredetű de egy másik helyen meg azt olvastam hogy lengyel családnév

Szerintetek?

Sajnos nem egy gyakori név,próbáltam keresgélni a facebookon is de nem találtam sok mindent


2011. dec. 5. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Sose hallottam még. De inkább lengyel mint német.
2011. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tünde :O

Bocsi, nem akartam elhülyülni, de tényleg nagyon különleges.

2011. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát igen tényleg különleges és ritka

De a tündén jó nevettem :D

2011. dec. 6. 18:40
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
Szepességben előfordul Tindira (81%-osnak, nem Tyingyirának olvassák, ha a szlovák helyesírás azt feltételezné is) formában, valószinűleg lengyel eredetű. Konkrétan Szepesolasziban. De ott lehet szepesi szász is.
2011. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ott meg főleg németek laktak és főleg az 1700as évektől települtek be a szlovákok a Szepességbe.

[link]

Szóval nemtudom h melyik lehet

2011. dec. 9. 18:49
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
Kérdező, igazad van a szepesi szászok németek, de nagy volt a lengyel befolyás. Szepesolaszi a kereskedelmi lengyel "borúton" fekszik és a lengyelországnak zálogba adott szepesi városokban a lengyel közigazgatás is megtette hatását. Szepesolaszit (Spišské Vlachy) olasz (vár)építő mesterek alapították (nem vagyok jártas az olasz nyelvben, lehet estleg olasz eredete a névnek?).
2011. dec. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!