Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha valakinek a szülei különböz...

Ha valakinek a szülei különböző anyanyelvűek, és tegyük fel az egyikőjük nyelvét beszéli anyanyelveként, akkor legkésőbb mikor tudja a másikét is úgy megtanulni, anyanyelvként? Vagy legalábbis segítség nélkül, könnyen.

Figyelt kérdés
azt korra értem.és amúgy könnyű neki a másik nyelv is?könnyen jegyez meg szavakat?könnyen érti?köszönöm a váalszokat előre is:)
2012. jan. 21. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 éves kor előtt lehet egy nyelvet anyanyelvként elsajátítani, és egy kisgyerek max. 3 nyelvet tud így megtanulni. Ugyanolyan lesz neki mind, ha használja.

Amúgy okos szülők ilyen helyzetben eleve kétnyelvűnek nevelik a gyereket, hisz az nagy előny később (no meg mert a nagyszülők jó eséllyel nem beszélik a másik nyelvet, tehát nem tudnának kommunikálni az unokával)

2012. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha nem is beszéli azt a másik nyelvet úgy,attól még könnyebb lehet neki mint másoknak?megtanulni,beszélni azt a nyelvet?esetleg ő maga segíthet magán?ha tegyük fel nem kisebb korában kezdené.köszi a váalszt:)
2012. jan. 21. 21:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők együtt élnek,és mindketten használják is az anyanyelvüket,akkor a gyerek mindkettőt anyanyelveként fogja megtanulni.

Általában egymással valamelyik nyelven beszélnek,a gyerekkel pedig az anyanyelvükön.

Sőt,ismerek olyan családot,a hol a nagymama harmadik nemzetiségű,a gyerek mindhárom nyelvet egyszerre tanulta meg,

2012. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem tanult meg belőle, akkor ugyanolyan lesz, mint bármilyen más idegen nyelv. A nyelvismeret ugyanis nem a genetikán múlik, hanem tanuljuk.
2012. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik nyelvet tanulja meg,akkor 3 éves kora után nem tanulja meg könnyebben a másik nyelvet,mint a többi gyerek.
2012. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
van ismerősöm akinek lehet(ne) 2 anyanyelve.velem is van ilyen.én nem tanultam kis koromban.de hát valamit tudok.mondjuk az nem számít.de én úgy veszem észre,hogy a szavakat könnyen megjegyzem,a kiejtés se gond,és az alapaokat egyedül szinte meg tudtam tanulni.mondjuk 1x-2x kérdeztek,beszéltek velem úgy,de nem sokat.akkor ez ilyen köztes állapot?vagy én látok valamit naon hülyén?és csak nekem tűnik úgy hogy könnyű?szerintetek?köszönöm a válaszokat:)
2012. jan. 21. 21:35
 7/12 A kérdező kommentje:

és ,én naon megbántam hogy nem tanultam azt is.:(

segíthetek még valamit magamon?vagy teljesen reménytelen a helyzet?:(

2012. jan. 21. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi 2 nyelven beszéltünk a gyerekekkel kiskorukban (én magyarul,a férjem angolul). aztán olyan 5-7 éves korukban én németül,ő franciául (előtte francia oviba jártak,a suliban németet tanultak). 4 nyelven beszélnek kb anyanyelvi szinten.
2012. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van akinek jó a nyelvérzéke, és ha sose hallott más nyelvet, mégis könnyen veszi fiatalon, vagy akár felnőtten, mert fogja az agya és ha érdekli az segít.

Ha a bizonyos gyerek nem hallja, és nem beszéli a második nyelvet, akkor semmi különbség nincs, mint a legtöbb gyerek ahogy csinálja. Ha legalább hallja sokszor az már segíthet a megértésben, majd a beszélésben, de kell tanuljon hozzá. Viszont kisgyermekkorban sokkal könyebb a gyereknek, nem is tanulás, hanem így nő fel. Később már teher is lehet neki, mert tanulnia kell.

3-4 éves korig totál elsajátítanak anyanyelveket. Szerintem kicsit később is lehetséges, de az már csak közegben, ahol állandóan azt hallja, és kénytelen alkalmazni.

2012. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és hol/hogy kell hallani?emberektől a környezetben?
2012. jan. 22. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!