Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyukám anyukájának (tehát...

Anyukám anyukájának (tehát nagymamámnak) a nővérei ikrek. Az én tesóim is ikrek. Nekem mennyi az esélyem az ikrekre? Lány vagyok.

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
NEm tudunk százalékot mondani, de az alap 1%-nál mindenképpen több esélyed van. Kb. olyan 30-40%-ra saccolom. Ha ezen felül még 35 éves kor fölött szülsz és inszeminációval vagy lombikkal, akkor akár 70%-ra is növelheted az esélyt. Ám én meggondolnám, hogy akarok e ikreket, mert egyszerre néha 1 gyerek is sok. :-)
2009. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem értek egyet, én is iker vagyok, és nagyon klassz dolog hogy az ikertestvérem az egyik legjobb barátom. (első válaszolónak).
2009. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapból minden 80 terhességből egy ikerterhesség. Az esély rá sokkal nagyobb, ha a családban volt már ikerterhesség. Azt mondanám, amit az első válaszoló, hogy jóval több esélyed van rá, mint a nagy átlagnak, minimum 5-10%-od.
2009. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

az én családomban senkinek nem volt iker gyerekei,

nagyon nagyon távoli ágon viszont van,de ott a szülők között van vmi vérségi rokonság (nem szoros).

Az én testvéreim is ikrek. És balkezes is vagyok,a ng-on volt h a balkezesek egyrészének a magzatikorban volt ikertesója de felszivódott (ez nem tom igaz-e)

Remélem nekem nem lesznek ikreim....

:)

2009. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Miért rossz ha valakinek ikrei lesznek?
2009. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Miért reméled hogy nem lesznek ikreid 14:45-ös? Második és 14:59-es válaszoló.
2009. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz, mindenki mashogy eli meg. Van, aki arra vagyik, mert kulonleges, meg aranyos ket egyforma baba, majd kisgyerek. Van, aki megijed a feladattol. Akarhogy is, a vegen mindenki imadni fogja a gyereket, akar ketten vannak, akar nem.
2009. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Ikerterhességre hajlamosító tényezők:


• Az anya kora. Idősebb korban több az ikerterhesség. A 30 év fölöttiek között háromszor gyakoribb az ikerterhesség, mint a 30 év alattiaknál.


• Többedszer szülő nőknél ugyancsak gyakoribb, mint először szülőknél.


• Örökletes tényezők is szerepet játszanak, mert egyes családoknál halmozottan fordul elő ikerterhesség.


• Meddőségkezelés kapcsán is gyakoribb az ikerterhesség. Indukált terhességek és mesterséges megtermékenyítés kapcsán több ikerterhesség alakul ki, mint spontán terhességek esetén.

2009. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen sokan írtatok! :) Én nem tartanám rossz dolognak, ha ikreim születnének. Láttam a tesóim közötti nagyon erős kötődést, és ez szerintem jó dolog. :) Csak kíváncsivá váltam most, hogy mi is a babán "dolgozunk" a párommal, hogy vajon mennyi lehet az esélyem, hiszen anyukámnak is ikrei vannak és anyukám mamájának is.
2009. máj. 31. 15:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

14:45 ös vok:)

azért mert a tesóim és én közöttem 10 év korkülönbség van, nagyon sokat vagyok velük, gyakorlatilag pótanyjuk vagyok, nagyon nagy feladat két gyereket egyszerre felnevelni,segitség nélkül gyakorlatilag lehetetlen teljes odaadással nevelni. Nem tudsz csak az egyikkel foglalkozni mert a másik is igényli.

gondolj bele,amikor járni tanulnak,az etetés, ha az egyik elkezd sirni,sir a másik is (hogy vigasztalsz egyszerre két gyereket); 2 gyereket (főleg ha 2 fiú ) nem lehet magukra hagyni, oviba,iskolába vinni stb...

anyukám is nagyon sokszor ideges ...persze a szülők és a gyerekek természetétől is függ h mennyire rosszak.

persze van jó oldala is mert különlegesek, de a külső szemlélő csak két egyforma arcocskát lát egy iker babakocsiban ahogy egyetértésben alszanak :)

20/L

2009. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!