Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apukám lánytestvérének a...

Apukám lánytestvérének a férje az én nagybátyám?

Figyelt kérdés

A nagymamám meg akar győzni arról, hogy apukám testvérének a férje nem a nagybátyám hanem a sógorom (mivel csak vér szerinti rokon lehet nagybácsi (???)), de én úgy tudom h nekem nagybátyám, apukámnak pedig a sógora.

Akkor hogy is van ez?????Rosszul tudnám?


2012. febr. 3. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Apukád sógora, valóban.

Neked viszont nem nagybátyád ha nagyon precízek akarunk lenni, csak a nagynénéd férje.

De ettől még nyugodtan tarthatod nagybátyádnak, főleg ha olyan a viszonyotok is.

2012. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagybátyád az valamelyik szülőd férfi testvére, ha a vér szerinti rokonsági kapcsolat szempontját vesszük. A családban betöltött szerepe, illetve generációs hovatartozása alapján viszont ráfoghatjuk, hogy a nagybátyád.


Valójában meg mindegy, ha nagybácsinak tekinted, ő meg elfogad unokahúgának/öccsének, akkor tök jó, nem? :)

2012. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

A nagymamádnak van igaza, valóban sógor. (csak ezt a mai világban már nem használjuk, nagyszüleink idejében még így volt)

Ha fiútestvére van valamelyik szülődnek, annak a felesége az ángyod.

2012. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!