Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi Farkas családnév eredete?

Mi Farkas családnév eredete?

Figyelt kérdés

2012. febr. 27. 12:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs is semmi baj, én is leírtam, egyetlen válasz a sok közül.
2012. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 mustafa33 ***** válasza:

Egy nével kapcsolatban szokták kutatni:

- jelentése

- helyi eredete

- nyelvi eredete

- gyakorisága

- földrajzi elterjedése

- névadás, keletkezés módja

Mi érdekel ezekből, mert mindet másképp kell megközelíteni. Jelentését tudod, helyi eredetét tudhatod a családi hagyományból, nyelvi eredete világos, gyakoriságát megtudhatod a gugliból is meg statisztikákból, földrajzi elterjedését szintén a gugliból, a fészbúkról..., de segíthet az is ha a válaszolók megírják hol ismernek ilyen nevűeket. A név keletkezésének módja: lehet magyarosítás idegen hasonló jelentésű névből, vagy idegen ugynolyan kezdőbetűjű névből, de a névadás utalhat az ős természetére is például lehetett vérmes, vad, verekedős, de lehetett sikeres farkasvadász, hordhatott farkasprémet, és elnevezhették bizonyos méretes testrészéről is .

2012. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
A családnevek lehetnek állat nevek, lehet helységnév és az i szó, és lehet keresztnév is. Most el lehet akadni hogy ez állatnév vagy keresztnév mert a Farkas egy férfi név is. Köszönöm a kérésedet. :)
2012. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kittina0720 válasza:
Engem is felcsigázott ez a téma, mert nekem ez a vezetéknevem. És tudom, hogy sokan emiatt romának gondolhatnak, hát zsidónak szerintem kevésbé, de lehet, mert mivel mindenki tudja hajlamosak báránybőrbe bújt farkasok lenni...Az én családom kárpátaljáról származik, tehát ős magyaroknak számítunk,az én vérvonalam tiszta, mert senki sem keveredett ukránokkal, vagy zsidókkal, vagy romákkal, mivel ezt a nevet állítólag NEMESEK viselték a régi időkbe. (Szinte ) biztos vagyok benne, hogy a vérvonalunk tiszta ugyanis amikor mi arra adtuk a fejünket, hogy ide költözünk ott hagyunk csapot papot, 2000-ben. Nekünk ahhoz, hogy bebizonyítsuk, hogy igaz magyarok vagyunk, visszakellet vezetni a családfánkat és, kiderült, hogy dédapám VITÉZ volt a háború alatt...Ez azt a lehetőséget jelentette számunkra, hogy felvehetjük ezt a címet, mert ez örökölhető, a dédapám előtti tisztelgés előtt, viszont mivel mi nem szerettünk volna kérkedni ezzel ezért nem vettük fel, mivel nem akarunk az aláírandó okmányoknál ennyit vesződni... Nos mi emiatt rengeteg bántást megspórolhattunk volna ha felvesszük ezt a plusz vezetéknevet, tehát Vitéz Farkas..ezek lettünk volna, de mivel én nő vagyok hát...nem állna jól nekem, azért mert pl. a sárga színt se szeretem...:)2005-ben kaptuk meg a magyar állampolgárságot... tippeljetek pontos hónapot ha tudtok...én se tudok már azt viszont tudom, hogy a határon túli magyarokról volt népszavazás...és hogy hogy nem csak utána vehettük fel a magyar állampolgárságot, holott annak születtünk!!! Tehát 5 éve hercehurcába került nekünk és plusz 2000000 kp-ba hogy magyarok vagyunk és fogadjon Magyarország minket, mivel mi nem ukránok vagyunk. Köszönjük szocik üljetek le egyes, meg is kapták amit érdemeltek...Most viszont mi történik??Három hónap alatt megkaphatja bárki az állampolgárságot...azok az ukránok is akiknek alig csörgedezik magyar vér az ereikben, illetve nem beszélnek tökéletesen magyarul....Kérdem én! Nem vérlázító ez amit művel magyar a magyar ellen + a többi vérszívó nacionalista patkány aki menekül a süllyedő hajóról ide???!!!Vissza térve a névre... :D :D Engem az a része érdekel, hogy tulajdonságokban, jellemvonásokban, vagy habitusban van e közünk hozzájuk .Nos a saját magamat nézem csak vagy a családomat... nagyon szívós mindenki nálunk soha nem hagyjuk senkinek hogy eltaposson illetve ha játszanak a türelmünkkel ami egyébként birkatürelme van mindegyikünknek mivel hithű keresztények is vagyunk.Nos ha csak a magamat nézem, én milyen vagyok, kicsit ösztönlény, mert könnyen barátkozom, viszont ha valaki hátba szúr, akkor tuti kikészítem...szavakkal és méghozzá a saját szavaival. Továbbá,öntörvényű vagyok a saját igazság érzetem miatt nem tud eltéríteni senki a céljaim elérése érdekében!Védjük a családunkat az utolsó csepp vérünkig bármi történjen is velünk,plusz valószínüleg azis hozzá tesz, hogy más a mentalításunk és a vírtusunk az itteni Magyarokhoz képest, mindegyikünkben ott a tehetség a vezetői vénával kapcsolatban,tehát én pl. képes vagyok bárhol a falkavezérré válni ha meghallgatnak és megíznak bennem és hagyják, hogy vezessem őket ezt csak azok tudják aki reálisan látja a dolgokat és mindenkit egyformán ítélnek meg, azután ha megismerek valakit.Nos hogy ezek a dolgok miatt vagyok e én farkas vagy sem... azt döntsétek el ti, viszont ne játszatok a türelmemmel, mert HARAPOK!!! :D
2016. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!