Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A páromat hogy hódítsam el a...

A páromat hogy hódítsam el a számítógéptől?

Figyelt kérdés
Szánalmas a kérdés, no, de a problémám is szánalmas.A párom nekem családtag azért írtam ebbe a kat-ba. Ő nagyon rendes srác, de elkezdett számítógépes játékokat játszani, amikkel egész nap játszik! Elmegy iskolába, utána hazamegy, és 10-11-ig játszik. Hétvégén reggel felkel és estig, csak kajálni megy el a géptől.Ezekkel akiket a játékba ismert meg, egész nap csetel, sosincs velem.Felőlem játszhat meg minden, de ez azért már több a soknál. 2 napja nem hallottam felőle. A játékai előtt tökéletes volt a kapcsolatunk, se egy felhő, semmi! mielőtt összejöttünk, azelőtt egy évig tetszettünk egymásnak, tiszteltük egymást, most meg emiatt a játékok miatt teljesen kifordult magából. Esteleg vannak ötleteitek mit kellene tennem? Letörölni a játékot a kérdezése nélkül nem fogom., ez biztos.
2012. ápr. 1. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mivel játszik, World Of Warcraft, vagy valami hasonló online szerepjáték?
2012. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Direkt nem akartam leírni a játkokat, de az egyik a Wow, igen, a másik is ilyen függőséget okozó játék, de nagyon nem szeretném ha megtalálná ezt a kérdést, azért nem írnám le :S(szokott feljárni ide, azért)
2012. ápr. 1. 21:08
 3/18 anonim ***** válasza:

Na és akkor képzeld el, amikor úgy csinálja ezt egy pasi, hogy együtt is élsz vele. Hogy nem segít be a házimunkába, csak a gép létezik... (szerencsére ennyire nálunk nem súlyos a helyzet, bár a mai napot végigjátszotta:D - viszont mikor kértem, de csak akkor! - felkelt előle)

Tudod, az ilyen párod féle kocka tinisrácok sírnak, hogy jaj, ha lenne barátnőm, akkor tojnék a gépre, aztán ha lesz barátnőjük, ugyanazt folytatják. Én közölném vele a helyedbe, hogy eleged van ebből és döntse el: csökkenti a játékot és szán rád is némi időt vagy hagyjátok a fenébe, mert neked ez így nem párkapcsolat.

2012. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én azt nem bírnám ki... Régen amikor 14-15 éves voltam, én is sokat játszottam kül játékokkal 8-10 órákat, de sztem egy bizonyos korban már rá kéne jönni a fontossági sorrendre, ami neki nem jön össze.
2012. ápr. 1. 21:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem volt ismerősöm aki kibukott az egyetemről emiatt, szülei azt hitték minden rendben van, közben az összes pénzét eljátszotta. Ez a függőség súlyosbodhat, az igazi függők hét közben is hajnalig játszanak, hétvégén meg megszakítás nélkül, amit majd a héten az iskolában pihennek ki. Ettől egyértelműen romlik a tanulmányi eredményük és természetesen ez kihat a szociális, családi és a párkapcsolatukra is. Te még könnyű helyzetben vagy, mert bármikor elhagyhatod, de olvastam már két gyerekes apukáról, akinek csak a játék létezett. Wowdetox.com-on olvashatsz érdekes történeteket. Amúgy meg beszélj vele: mikor, mennyi időt szeretnél vele együtt tölteni, és ha inkább játszik, hagyd el. Ez ugyanolyan függőség, mint a játékgép, vagy az alkohol.
2012. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idősek vagytok(ez a mai napig nem derült ki egyik üzenetedből se),de ha gyerekekről van szó(gyerekkorúak vagytok),akkor beszélhetnél erről az anyjával,apjával,(persze csak ha vagy velük olyan viszonyba,máskülönben falra hányt borsó,sőt ha a gyerek ilyen anyuci,apuci egyetlenédespicifia,akkor még le is ordíthatják a fejedet...ezt neked kell megítélned)...mert ha téged is,aki a szerelme vagy hanyagol a játékok miatt,az azért elég durva függőség...szóval első körben vele,ha úgy látod,veszett fejsze nyele,de a szülők normálisak,akkor második körben velük, ha nem ilyenek,akkor ez a második kör kimarad,de ha nem hagyja abba,akkor hagyd el...
2012. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nem szeretnék vele szakítani, mert nagyon szeretem azt a valakit akit megismertem anno, nem ezt, aki csak a számítógépet nyomogatja.Ő nem is érzi mennyit játszik, az a legrosszabb :/ Neki mostmár ezek az új barátai az istenek akik játszanak, persze egyszer nem látták egymást, de érezzem magam rosszul mert én nem szoktam ilyeneket játszani.
2012. ápr. 1. 21:20
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
A fontossági sorrend nem egy egységes dolog, hanem mindenkinek más. Ha választás elé állítanád, én a helyében automatikusan a játékot választanám. Szerintem feleslegesen problémázol, 2 nap nem a világvége, te nem tudod magad elfoglalni, vagy mi? Nem vagytok összenőve, keress inkább te is magadnak hobbit. Sosem értettem az ilyen nőket akiknek semmi más szórakozásuk nincsen, csak a barátjukkal lenni.
2012. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
a korunk hát az úgy néz ki h én idősebb vagyok nála, de tinik vagyunk. A szülei nagyon kivannak ettől, meg kikapcsoltatják vele a szgépét, de mindegy, így is gépezik ha nagyon letiltják a szgéptől hétvégente 13 órát :O ezt most számoltam ki és döbbenek rajta... hétköznap meg 4-5 órát
2012. ápr. 1. 21:24
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát nem az, nem is akarom választás elé állítani, de sztem nem egészséges h vki ennyit játsszon és aggódom érte, mint minden családtagja. nem akarom megfojtani a szerelmemmel,csak szeretnék egy normál párkapcsolatot
2012. ápr. 1. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!