Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit szóltok a Demetria névhez?

Mit szóltok a Demetria névhez?

Figyelt kérdés
Lehet úgy becézni hogy Demi, női név nekem nagyon bejön, nektek mi a véleményetek?
2012. ápr. 9. 17:13
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
77%
Okádék. Ha gyerekem lenne, tuti nem rontanám el ilyen névvel. :D
2012. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
69%

Demi Moore-nak is ez a neve.


Szép, ha angolul ejted ki.

2012. ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
87%
van egy Demetrin nevű erős nyugtató - nekem ez ugrott be róla elsőre
2012. ápr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
64%
Angolul nagyon szépen hangzik, de azért a "Kovács Demi" már elég gagyi.Egy szóval borzalmas, mint a lakatos bárlonbrándó.
2012. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a Dömötör jutott róla eszembe, meg a metrikus rendszer. Minden név a vezetéknévvel együtt szép, vagy kevésbé szép, én erre a névre biztos nem keresztelném a gyerekemet!
2012. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
89%

Mint "Demi", egy külföldinek nem hangzik olyan rosszul, de magyarul... :)

Sajnos nálunk kifejezetten hülyén hangzanak ezek a nevek, pedig nekem is nagyon sok amerikai, angol név tetszik.

A gyerekemnek is legszívesebben a Kleo nevet adnám, de szerencsétlen elég hülyén nézne ki egy átlagos magyar vezetéknévvel :D

2012. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
83%
olyan matematikai :D geometria jut eszembe róla. bocsi, de nemszép.
2012. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem gyönyörű...:)) Azt jelenti, Démétérnek, a föld istennőjének ajánlott. Átlagos magyar vezetéknévhez viszont nem illene,képzeld el...Szabó/Tóth/Kovács Demetria...:D

Ez egy görög név, tehát valami fél görög-fél magyar származású lánynak simán el tudnám képzelni. :)

2012. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Miért mi a csúnya a Kovács Demetria néven? Egyébként nekem Svájci eredetű vezetéknevem van, tehát nem túl magyaros(ami furcsa mert csak az ük nagyapám volt svájci származású, de nem ez most a lényeg:). A név nekem Demi Lovátórol tettszett meg. Szerintem jó, és nem túlságosan különleges.(mint pl a Dzsenifer vagy a Napocska) Szerintem.
2012. ápr. 9. 17:44
 10/51 anonim ***** válasza:
57%
Csak tudnám miért gondolja mindig mindenki, hogy az összes magyar család Kovács meg Horváth. És ha pont olyan a vezetéknevük, ami kicsit angolos? Akkor máris megy hozzá a név. Add neki, ha tetszik, a gyerekedet úgysem kérdezheted meg róla.
2012. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!