Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak a rokonságotokba...

Vannak a rokonságotokba (keresztapa, nagybácsi, unokatestvér) cigány, zsidó, néger, cseh, német vagy egyéb nemzetiségű, úgy, hogy ti magyarok vagytok?

Figyelt kérdés
Milyen a viszonyotok? Nem szégyellitek ?
2012. jún. 2. 13:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Nekem apukám félig tót, még az 1700-as években telepítették be a családunk őseit. Engem nagyon érdekel a családfánk. Apukám még tud egy kicsit szlovákul, de magyarosította a nevét, így senki se mondaná meg róla, vagy rólam, hogy nem vagyunk 100%-ig magyarok. (Van egyáltalán olyan?) A dédszüleim egyáltalán nem beszéltek magyarul. Van egy oldalági zsidó rokonom is, dédim egyik testvérét vette el egy zsidó férfi, de ez sem zavar, az az ág felvette a zsidó vallást, amit a mai napig tartanak. Őszülők szintjén vannak németek is a családomban. Szóval, akinek most beházasodik a családjába más náció, ne aggódjon, néhány generáció, és meg se lehet mondani. Szerintem, ha valaki anyai és apai ágon is visszaköveti a családfáját 8-10 generáción keresztül, sok érdekes dolgot találhatna... Szégyenkezni felesleges, mindenkinek saját magának kell megfelelnie, és példát kell mutatnia a többieknek azért, hogy elfogadják. 25N
2012. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%
Nekem unokabátyám felesége cigány, teljesen tönkretette unokatesóm életét. Mindig megy az ordibálás, balhék, ivászat (a nő iszik), félrelépett már párszor, aztán jön az egész família, ha nem tetszik valami. Most válnak, de unokatesómat állandóan fenyegetik a rokonok, úgyhogy apám meg nagybátyám is fel van készülve, hogy megvédjék. Egy terrorista szűz Mária ezekhez képest.
2012. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
nincsenek.
2012. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként nincs olyan, hogy félig zsidó. Ha valaki anyai ágon zsidó, akkor az zsidó származású, ha apai ágon, akkor nem zsidó származású. Hogy vallásos-e valaki vagy egyáltalán érdekli-e a származása (tehát milyen identitástudattal él), az már más kérdés, ebben mindenki eltérő.


Amúgy én is huszonvalahány évesen tudtam meg a fentieket, nálunk az anyai ág zsidó, csak senki se foglalkozott vele eddig.

2012. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Unokatesóm néger. Örökbefogadták nagybátyámék, de a szüleiről csak annyit tudnak, hogy az anyja magyar, van 8 gyereke a néger csávótól, de csak ez a kisfiú lett csoki.

Nagyon jól elvagyunk, okos, értelmes kissrác, bár kicsit túlságosan hiperaktív:D És nem. A családban senki sem szégyelli, inkább attól tartunk, hogy előbb-utóbb piszkálni fogják és bele fognak kötni.

2012. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

Az apám magyar, az anyám sváb (én már egy betűt sem tudok németül). Magyarnak vallom magam, a lányom félig néger, mivel a feleségem kenyai.

Jó a viszonyom az anyámmal, a feleségemmel, a lányommal, SZERETEM őket.

Nem szégyellem, büszke vagyok a magyar apámra ugyanúgy, ahogy a sváb anyámra is, remélem, hogy a lányom is (még csak 8 hónapos) büszke lesz a magyar és az afrikai gyökereire egyaránt.


"Tiszta" magyart legfeljebb csak Csángóföldön találsz szerintem...

2012. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nekem nagyapám német. Miért is kellene szégyenkeznem miatta?
2012. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Én jelen pillanatban a közeli rokonságomból nagyanyámról tudom, hogy német, de magyarosította a nevét.
2012. jún. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%
A mi családunk horvát származású. Szüleink az első generáció, amelyikben megjelentek a vegyes, magyar-horvát házasságok. Nagyon jó a családban a kapcsolat, mi, az unokák már inkább magyar identitásúak vagyunk, de büszkék vagyunk a felmenőinkre. Sőt, ha családi esemény van, örülünk, ha az idősebbek horvátul énekelnek, Nagyon jó hallgatni őket. Aztán még egy érdekesség: Az egyik unokatestvérünk, aki természetesen félig magyar, félig horvát, olyan fiúhoz ment feleségül, akinek az apukája magyar, az anyukája sváb. De azért mit "csiszta" magyarok vagyunk.
2012. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%
Van bennem magyar, német, erdélyi, szász és szláv vér is. Illetve vannak nem vérszerinti cigány rokonaim is.(beházasodott) Ja, meg valami távoli unokatestvéreim zsidók. És? :)
2012. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!