Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a Szél vezetéknév jelentése...

Mi a Szél vezetéknév jelentése? Milyen keresztnevek illenek hozzá (fiú, lány is)?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni.Azt jelenti: szél.:)

Egyébként szép vezetéknév, szerintem sok és változatos keresztnév illik hozzá.

2009. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyik Doktornömet Szél Editnek hivjàk! Szerintem igy szép név! :) De itt egy kalkulàtor: [link]
2009. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban azt jelenti "szél". Azonban, nem a meteorológiai értelmében, hanem település, község, város szélén lakó embert jelöltek vele. (forrás: Kázmér Miklós: Régi magyar családnevek szótára. Magyar Nyelvtudományi Társaság, Budapest, 1993.) Igen régi családnév, már az 1400-as évből írásbeli említéséről tudunk. Széll alakban is írták.

Számos keresztnév illik hozzá, inkább csak azt tanácsolnám, túl rövidet ne válassz, és idegen hangzásút sem.Kevésbé szerencsések a rímelő keresztnevek is.

2009. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Hát nekem nagyon tetszik az hogy Szél Boglárka vagy Szél Barna
2009. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem Szél a vezetéknevem, azt hiszem számomra aktuális :)

Keresztnevem pedig Dávid, szerintem jól passzol a kettő egymáshoz.

2009. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szél Rózsa
2009. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Engem speciel Széll Szabolcsnak hívnak de a közeli rokonságomban vannak akik egy l betűvel írják. Amugy lány névnek nálunk "hagyományosan" a Veronika szokott lenni, de előfordul Boglárka, Orsolya. Fiú név pedig: László, János, Imre, Péterm Tamás. Legalább is a rokonaim között ezek vannak :D
2011. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A mi családunk is két L-el írja Széll :> csak épp a családfáról nem tudok semmit :|
2011. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is Széll vagyok :)
2017. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!