Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csináltok ha rátok erőszak...

Mit csináltok ha rátok erőszakolja a hanyagabb munkát szülőtök?

Figyelt kérdés
Egyik szülőm takarító, mégis itthol szalad amúgy a ház. Én nem lakok itthol, de amikor hazajövök, mikor megjön a munkából nekem mondja, hogy nem csinálok semmit a ház körül, meg ilyenek. Ha felsepreget sokszor csak egy sarokba sepri a port, meg ilyesmit... tegnap mondta, hogy mérjem le az egy fakonténernyi fabrikettet, vödörbe rakva, és egy mérleggel. Én másképp akartam, és már jött a beszéddel, hogy "akkor ne csinálj semmit, apád is ilyen volt, stb stb..... elég nehéz eset, amikor egyik fia dolgozik a másik a rossz, amikor az nem akkor az amelyik igen... vagy nemrég "jobb lett volna, ha szakmát tanultál volna. sok röhög a markába, a munkaügyi álltal kitanulnak szakmát, kapják a 60 ezret és röhögnek" Tényleg azt gondolja, hogy legtöbbje ér is valamit azzal? Arrafel mondja, hogy a második diplomát csinálom ezt már költségesen, és hogy nincs melóm, ezzel rugdos belém. De ennek mi értelme van? Saját magánéleti dolgait is ránkkeni. Ő talál mindig iszákosokat, utána meg minket zavargat. Az a bosszantó, hogy már harminc felé közeledünk de még mindig azt hiszi, hogy úgy beszélhet mint egy tizenévessel aki még rá van utalva. Mit szóltok?
2012. júl. 27. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
"Mit csináltok ha rátok erőszakolja a hanyagabb munkát szülőtök?" Mi az, hogy hanyagabb munka? Ki finanszírozza a tanulmányaidat? Kivel élsz? Elég zavaros, amit írtál.
2012. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Albérletben kb 70 km-re az otthontól, magam finanszírozom a megtakarított pénzemből illetve a segélyemből, fizetem az albim meg ilyenek.

A hanyagság az, hogy nem igazán türelmes. Miért nem lehet elhinni, hogy jobban akarom megcsinálni amit mond, nem csak úgy nagyjából ahogy ő szokta. Előbbi példámra gondolva ha már összesepersz nem úgy jó, ha lapátra és ki a kukába? Dehogynem!!! Szóval már évek óta nem tart el. De mégis mint egy idiótával úgy bánik sokszor. De érdekes, mikor meglátogatja tesómékat ahol ők laknak ugyanabban a városban akkor normális, milyehst saját környezetbe van kiszámíthatatlan.

2012. júl. 27. 09:16
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg maga a lakás is a csempék ezer féléből vannak felrakva, csinált a fürdőszoba, a plafon hót penész, egészségtelen. Én nemtom de igénytelenség nagyon. tudom, pénz hiány is van, de igazából benne kéne lenni hogy miről beszélek.
2012. júl. 27. 09:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát lényegében abba köt bele, AHOGYAN csinálod a dolgokat. Óóó, hát rengeteg szülő ilyen, ezen nem tudsz változtatni.


"Ő talál mindig iszákosokat, utána meg minket zavargat."


Ezt nem értem.

2012. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a fogalmazásod alapján kizártnak tartom, hogy a második diplománál tartasz. Nem hinném, hogy valaki, aki túl van ki tudja hány szemináriumi beadandón és egy szakdolgozton ilyen kusza mondatokat ír, akármennyire feldúlt vagy sietős is a dolga.

Anyáddal meg nem tudsz mit csinálni, bizonyos életkor után nehéz, ha nem lehetetlen változtatni a viselkedésen.

2012. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

# 5


Hm, ez bennem is megfogalmazódott.


Kérdező, gondolom édesanyád kidogozza a belét a munkahelyén, ezért sincsen kedve még otthon is takarítani.

Én sem élek otthon már régóta, de ha hazautazom segítek a takarításban, bevásárlásban, esetleg pénzzel támogatom édesanyámat. Volt olyan, hogy tiszta mocsok volt a ház, mire hazaértem, de mivel sok gondja volt mostanság és a drága öcsém sem segít neki, ezért zokszó nélkül kitakarítottam. Talán ennyi jár neki, azok után, hogy cserélgette a szros pelenkáimat, fizette a gimnáziumi tankönyveimet, stb.

2012. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De nem akarok ítélkezni feletted, mert ahogy látom más problémáitok is vannak egymással. :/
2012. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Te tartod el magad szóval nem vagy köteles hazamenni......
2012. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy mi az a hanyagabb munka.
2012. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Megnyugtatlak, hogy a leírás alapján te vagy a normális. Anyukád nem bírja az egyedüllétet vagy nem tudom mit, de hülyeségeket beszél. (Persze ez a te leírásod, a másik oldalról talán másképp hangzana, úgyhogy nem akarok ítélkezni.) Szerintem az a gyógyszer, ha nagyon határozott vagy a döntéseidben. Tehát ha rádszól, hogy ne úgy mérd a brikettet, akkor nyugodt, de határozott hangon mondd neki, hogy köszönöd a tanácsot, de te így szeretnéd mérni. A másik lehetőség (főleg, ha a mama már erősen közelít a hatvanhoz), hogy magadban elkönyveled a rigolyáját, és amikor segítesz neki, akkor úgy segítesz, ahogy ő szeretné. Megcsinálod, ahogy kéri (még ha szerinted úgy hülyeség is), aztán megkérdezed: így jó lesz? Ha nem jó, akkor újra megcsinálod, ahogy szeretné. Például, ha a szoba közeépre kéri a szemétkupacot, akkor odasöpröd. Ha ezután meggondolja magát a sarokba kéri, akkor átsöpröd a sarokba. Ez azért kell, hogy érezze, hogy a fia szereti. Hosszú távon a rigolyákat is csökkenti szerintem a módszer.


Viszont. Soha ne hagyd, hogy a te életedbe szóljon bele. "Felnőtt vagyok, mama, arra az egyetemre megyek a saját pénzemből, ahova szeretnék." "Felnőttem már, mama, azt veszem feleségül, akit szeretnék." "Felnőtt vagyok, úgy nevelem a gyerekem, ahogy én szeretném." Hallgasd meg, mit mond, de ha zöldség, akkor ne hallgass rá. Ne hagyd, hogy a saját nyomorúságát rád vetítve téged is letaszítson. Nem akar tudatosan ártani neked, de ha téged kisebbnek lát, akkor magát is kevésbé látja egy kupac szerencsétlenségnek. Mindenképp éreztesd vele és mondd el neki, hogy szereted és szeretni is fogod. Ettől biztonságban érzi majd magát valamennyire, és kevésbé lesz rigolyás bolond.

2012. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!