Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ismertek-e magyarországi...

Ismertek-e magyarországi svábokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a véleményetek róluk?
2009. júl. 21. 13:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Én is az vagyok, és nagyon jópofák. :-)


Egyébként jellemzően összetartóak, takarékosak, pletykásak, érdeklődőek, szeretik a bálokat, a népitáncot, a hagyományőrzést. Nem egyszerű egy társaság, de nagyon jó hozzájuk tartozni.

Miért kérded?

2009. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mert én is az vagyok. Nem a szülőhelyemen élek , és az utóbbi időben amikor szóba került a svábság folyton csak negatívumokat hallok. Ismerőseim nem tudják, hogy én is az vagyok, mert a nevem "echte" magyar.

Kíváncsi vagyok miért ez az ellenszenv.

2009. júl. 21. 13:42
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a legjobb barátaim egy sváb ikerpár. Ismerem a családjukat és ők is nagyon rendes emberek.

Én mondjuk még nem halottam pejorativ értelemben emlegetni a 'svábokat', de lehet hogy csak burokban élek. :)

2009. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Sokat ismerek, és jó a véleményem róluk. Negatív sztereotípia a svábokról az, hogy kapzsik, önzők, fukarak. Ugyanennek a pozitív oldala az, hogy szorgalmasak, nagy önfegyelmük van és tudnak bánni a pénzzel.


Azt figyeltem meg a svábokkal kapcsolatban, hogy náluk elterjedt, hogy korán elkezdenek dolgozni, és először szakmát tanulnak. Később esetleg mennek egyetemre/főiskolára, de előbb rendszerint elkezdenek dolgozni. Lehet, hogy ez nem mindenhol jellemző, nekem a legtöbb sváb ismerősömre igaz.

2009. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A párom sárospataki és ott a környéken van egy sváb falu ahol már többször jártunk. Nagyon rendesek, kedvesek, és a környéken a legtisztább falu. Egy darb szemetet nem láttam az úton. Úgy tudom most már pár magyar család is lakik ott, de döntően svábok lakják. Én semmi rosszat nem tudok rájuk mondani.

2009. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Igen lagzi lajcsi:D
2009. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

hogyne ismernék sváb családot...... én is az vagyok. s hogy milyenek a nálunk élő svábok? röviden leirom. férjem szülőfalujában majdnem mindenkinek kacsalábon forgó háza van. Beleszületnk a vagyonba, olyat nem ismerek, aki saját két kezével kaparta volna ki a gesztenyét. kevés a 8 osztálynál tovább iskolázott, esetleg szakmával rendelkező helybéli. 40 év felett divat a falu körzeti orvosánál leszázalékoltatni magukat, így a falu nagyja rokkant nyugdijas. mentalitásban az egymás ellen áskálódás, pletyka, rosszindulat a jellemző, a cigányokat nagyon utálják, s ha nem akarják, hogy halljad amit dumálnak azonnal pofátlanul svábul kezdenek karattyolni. 10 főre a létező legkisebb edényben főznek, úgyhogy vendégségbe oda ne menj, mert éhen maradsz. rettentő irigyek, a kolbászt 3 centinként vágják le, nehogy elfogyjon hamar az a több kilométernyi ami lóg a kamrába. magyarán a saját c@rukat megennék, komolyan.

nekem ez a vélményem róluk

2009. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Igen ismerek. Olyanok, mint a többi magyar. Ők már asszimilálódtak. Max. annyi a különbség, hogy tudnak németül és a nevük utal a származásukra. Amúgy olyanok, mint a magyarok. Nincsen semmi fura szokásuk.
2009. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én eddig hasonló véleményeket hallottam mint a 18.31-es válaszoló. Csodálkoztam is az elején.

Elég sokat vagyok Németországban /elvégre sváb vagyok :-)/, és érdekes módon itt még inkább leszólják őket.

2009. júl. 21. 19:34
 10/25 anonim ***** válasza:

Én is sváb vagyok, bár még azért fiatalabb.

Én annyit tudnék hozzátenni, hogy tényleg nagyon szeretnek/szeretünk mulatni és persze inni :P

Az összetartás nagyon megvan, de sok a pletykás így gyakoriak az összezördülések.

Én egy kisebb faluban élek, így itt mindenki ismeri egymást és a fél falu sváb. De már csak nagyon kevesen beszélnek németül.

Viszont Németországból nagyon gyakran jönnek hozzánk testvérvárosokból vagy pedig rokonság.

Én amit a legjobban szeretek az a sváb tánc (: 3 évig táncoltam, de aztán sajnos szétesett a csapat, ment mindenki fősulira, így nem maradt idő.


Neked mi a véleményed róluk?

2009. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!