Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehetnék családfa kutató?

Hogyan lehetnék családfa kutató?

Figyelt kérdés

Végzettség szükséges? Vállalkozói igazolvány kell hozzá?

Az a helyzet, hogy több családfát csináltam már. Pl. a párom családfáját felkutattam az 1200-as évekig visszamenően.

Szeretnék ezzel foglalkozni, csak nem tudom, hogy mi ennek a hivatalos útja. Segítenétek?



2012. okt. 2. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Én szoktam ilyen tanfolyamokat indítani, az elvégzése után oklevelet is adok.


A tanfolyam 3 napos és 50000 Ft-ba kerül.

2012. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat várok...
2012. okt. 2. 12:25
 3/18 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel ez a dolog. Hogyan tudtad visszamenőleg felkutatni a családfát? Esetleg vannak olyan oldalak az interneten ahol van erre lehetőség?
2012. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

4/4 Időpont ma 12:36


A levéltári anyagoknak csak töredéke van digitalizálva, az internetről nem érhetők el.


El kell menni a levéltárba, kikérni a megfelelő okmányokat (keresztlevél, lakcím összeírás stb.) és dolgozni egy kicsit.


Én is megcsináltam:)

2012. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Válasz az eredeti kérdésre:

Nem kell hozzá végzettség, aki írni-olvasni tud, és egy kevéssé értelmesebb az átlagnál, az meg tudja oldani.

Vállalkozóit én csak akkor váltanék ki a tevékenységre, ha beindult annyira, hogy esetleg másnak is szemet szúr.

2012. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*vagy, ha esetleg számlát kérnek az elvégzett munkáról.
2012. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha hiszitek, ha nem, itthonról, a gép előtt ülve találtam rá minden felmenőre.

Sok adatbázis van az interneten. Magyar, angol, német, stb. nyelven egyaránt. Ezek közül valamelyik ingyenes, mások fizetősek. A fizetős adatbázisokon regisztrált tag vagyok, de mivel már a saját családfát felkutattam, így gondoltam miért ne használhatnám ki ezt mások családi szálainak felgöngyölítésére.


Az a gond, hogy azt sem tudom mennyit kérjek egy-egy családtag "megtalálásáért". Úgy tudom, hogy anyakönyvi kivonat / x Ft-ért dolgoznak mások. Vagy rosszul tudom?

2012. okt. 2. 13:53
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
1200-as évekig levéltári anyag! Hogyne falevéltár!Mióta van levéltári nyilvántartás na ne!
2012. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Pedig így van. Mármint tényleg az 1200-as évekig visszavezettem a párom családfájának apai ágát. Egyrészt szerencsém volt, mert nemesi ág, másrészt sok-sok kutatás kellett hozzá.

A többi ágat az 1600-as évekig vezettem vissza, de itt még van egy-két elvarratlan szál, amit folytatni fogok..

Gyesen vagyok, és tavaly kezdtem el a családfa kutatást. Gyerek mellől szerinted el tudtam volna szabadulni, több száz kilométerre lévő levéltárakba, plébániákra? Hát, nem. Minden anyagot az internetről gyűjtöttem össze. és igen, vannak adatbázisok, csak nem reklámozzák mindet...

2012. okt. 3. 16:51
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a levéltárakban őrzik a nemesi családok dokumentumait, levelezését, birtokpapírjait, stb. Nem is hinnétek mennyi értékes info van egy-egy ilyen anyagban...
2012. okt. 3. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!