Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Lukács családnév (vezetéknév...

CurvaSud kérdése:

A Lukács családnév (vezetéknév) milyen nemzetiségre utalhat?

Figyelt kérdés
A Horvát határtól kb 50km lakok.Szóval ezert is érdekelne mert próbáltam utána járni,de pontosan nem tudtam meghatározni..Az öregek meg már sajnos elmentek szóval,innen nem kaptam már segítséget.Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 17. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jász-Nagykun-Szolnok megyében sok Lukács családot ismertem, szép magyar emberek, és büszkék kun felmenőikre.

(Törökszentmiklós - Kisújszállás)

Mondjuk, az egész országban elég gyakori családnév.

2012. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Magyar. Lukács személynévből vált családnévvé. A személynév hiába latin eredetű, Lukács alakban magyar származásra utal.
2012. okt. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
jó kérdés. én is Lukács vagyok. :D
2012. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Szintén JNK-Megyében ismerek több Lukács családot, mind roma. Nem mintha ezzel gond lenne, de én még csak roma Lukáccsal találkoztam.
2012. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért ez az utolsó hozzászólás elégé felháborít!(Az eddigieket köszönöm) Nem nem vagyok-vagyunk cigány..és akiket ismerek Lukácsok sem azok!Csak találtam a szláv nevek között is Lukács vezetékneveket,főleg a déli népeknél,ezért is érdekelt a dolog!
2012. okt. 19. 06:42
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

# 2/5-ös vagyok.


A Lukács azért fordulhat elő a szlávoknál is, mert náluk is (ahogy a Föld többi népénél is) gyakoriak a személynévből képzett családnevek. Nekem számos ősöm származik Horvátországból és sokuk családnevében ez a tendencia köszön vissza. Egyébként Lukač, Lukać, Lukačević családnevek közül az első kettő simán lehet magyar gyökerű - de nem kizárólag, tekintve, hogy az északi területeken (Hr-ban) fordul elő a leggyakrabban. Azt ne felejtsük el, hogy szalvónia és amúgy észak-horvátország a középkorban és az újkorban is rengeteg magyarnak, szlovénnek, cseh, szerb, stb. népcsoporthoz tartozó embernek adott otthont.


A roma Lukácsokra utaló posztoló tényeket közölt, ebben nincs semmi felháborító. Aki csak roma embert ismer ilyen névvel, az ne is írja le a véleményét? A romák Európában kaptak neveket, nem úgy hozták magukkal keletről... ezért van sokuknak magyar, latin, német, szláv, stb. eredetű család és keresztneve. Ettől Te még nem leszel sem roma, sem latin eredetű (latin Lucas).

2012. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az utolsó a nagy okfejtésében elfelejti hogy az ős csekélyke ismeretségi köre még nem lehet reprezentatív jellegű...:)

Én is ismerek lukács nevű ci*nyt de még több nem cigányt. Ettől függetlenül nem jelenti azt hogy akkor a lukácsok félc*gányok a logikád alapján...

John Lukacs kedvenc írómnak köze nincs orsós 2 géza teknővájó csordájához, de a tankcsapda frontemberének sem....

2012. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
# 2 és #6-os poszt az enyém, én vagyok az 'utolsó'? nekem szántad?
2012. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
# 7/8-as! Képben vagy, ember? Te miről fogalmazol meg véleményt? Előtted ki írt itt félcigányokról?
2012. okt. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Az eszem megáll, hogy ennyi szövegértési problémákkal küzdő van Mo-on. Tényleg mondanak valamit a pedagógusok, amikor azzal dobálóznak, hogy az értő olvasással gondok vannak itthon.


1, Utaltak roma Lukácsokra. Vannak? Vannak. Akkor mi a probléma? Ez kizárja, hogy ne lehetnének 'nem-roma' viselői is'? Nem zárja ki, hiszen tudjuk, hogy vannak! Istenem, ne legyetek már fogyik!

2, Ez egy mezei személynévből képzett családnév, amit bárkinek adhattak a családnevek megjelenése előtt. Romának, nem romának egyaránt... aztán családnév lett belőle. Másoknál kiegészült és lett Lukácsa, Lukácsfy, Lukácsfi, Lukácsffy, Lukácsffi, stb.

3, Attól, hogy a teknővájó Tádé fia Lukács személynevű lett Borsod vármegyében, aztán ez családnévvé módosult a későbbiekben... és több 100 km-rel nyugatabbra a kocsis foglalkozást űző István fia Lukács nevet kapott, majd ez ugyanúgy családnév lett Veszprém vármegyében, még sem genetikailag, sem semmilyen rokonsági fokkal nem hozza össze ezt a 2 embert (vagy a családjaikat).

4, Senki logikája szerint nem 'félcigányok' a Lukácsok, ilyet senki nem írt le (vagy akkor másold be az erre vonatkozó sorokat), ezt te találtad ki...


Gondolkodjatok!

2012. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!