Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ezt tényleg igaz?

Ezt tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Hogy az összes embert össze köti egy bizonyos távoli kapcsolat pl:a nagymamám volt ofőjének a testvérének az unokájának a főnőkének a testvére és annak a legjobb barátja :DDD tudom viccesen hangzik de ez tényleg igaz ?

2012. okt. 23. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A példádat felsem tudom fogni. De ilyen alapon igen mindenkit összeköt minden.
2012. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a világon átlagban mindenki mindenkinek a hatodfokú ismerőse. Pl. férjem ismer egy kisgyereket, aki Orbán Viktor gyerekével jár egy oviba. Akkor nekem minden kormányfő akit O.V. ismer az ötödfokú ismerősöm, mert férjém>rokon kisgyerek>OV gyereke>OV> kormányfő
2012. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha belekezdesz pl. családfakutatásba, akkor egy adott telepüésen visszamenöleg a 4-6. generációban már mindenki rokon mindenkivel.
2012. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így van. Nem is gondolnánk, hogy az a több ezer ember, aki elmegy mellettünk nap mint nap, valójában sok közülük távoli unokatestvér. Szóval egyáltalán nem hangzik viccesen:)


Egy nagyon jó példával tudnám szemléltetni. Kb. 50 településen éltek az őseim az eddig kutatásaim szerint, de csak kevésen tősgyökeresek. A tősgyökeres nálam azt jelenti, hogy sok-sok generáció óta élt a család azon a településen... 6-7-8 stb. Szerencsém volt, mert az egyik ilyen falunak pont van egy genealógiával foglalkozó oldala, amit egy külföldre szakadt fickó szerkeszt(milyen érdekes, pont 1956-ban volt kénytelen elhagyni ezt az országot és ma van okt 23.). Ezen az oldalon a XVII. sz-ig visszamenőleg vannak anyakönyvi adatok és olyan beépített lehetőségek, hogy megnézheted kivel milyen fokon vagytok rokonok. Teljesen ismeretlen emberekkel vagyok harmad, negyed, stb. unokatestvér. Sőt, olyan is kiderült nemrég, hogy a legjobb barátom testvérének a lánya távoli rokonom, a nagyszüleink harmadunokatestvérek. Rákérdeztem otthon nagyapámtól, ismeri és gyerekkori barátságban van a kislány nagyijával, de azt nem tudták, hogy rokonok, mert a harmadunokatestvéri ágat már nem nagyon lehet közeli rokonságnak venni... de azért meglepődött:)


Hiába, korábban a mai lakosságnak csak egy nagyon kis töredéke élt a Földön, mind az ő leszármazottaik vagyunk, úgyhogy ha valaki kitartó és elég mélyre ás, meglepő rokonsági fokokról szerezhet tudomást.

2012. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!