Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet családfa kutatást...

Wattacuky kérdése:

Hogyan lehet családfa kutatást csinálni itthon?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Először adatgyűjtés a még élő felmenőktől. Utána levéltári kutatás. Magyarországon az 1900-as évek elejétől van polgári anyakönyvezés. Korábbi adatokat az egyházak keresztelés, házassági és halotti anyakönyveiből lehet gyűjteni.

A net-en is vannak családfa-kutatással foglalkozó honlapok, azokat is érdemes átnézni, hátha már valamelyik távoli rokon gyűjtött adatokat és azokat ott megtalálod.

2012. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

SEHOGY!


Ami adatbázisok léteznek, azok részben adnak csak támpontot egy egy ős felkutatására. Fontos, hogy sokat olvass a témában (és nem a Wiki-re gondoltam), illetve ne hallgass a felettem lévő hülyékre sem (akik azt hiszik hogy családfakutatók), mert ha te pl keresel egy 1896-os anyakönyvet akkor máris megzavart az a kijelentés, hogy az 1900-as évek elejétől vannak polgári anyakönyvek.

Ez nem igaz!


Ugyanis a polgári anyakönyvezés az 1800-as évek végétől, pontosabban 1895 október 1-től létezik.


Ha online adatbázisokat kutatsz, és xy elront egy bevitt adatot de te rá hallgatsz akkor máris buktad az egészet!


Az ilyen online oldalak csak adathalászatra jók, és arra, hogy fizess egy egy adatért, illetve aki lusta levéltárba járni, de Krisztus után "nyóc"ezerig akarják a családfát felépíteni. A legmegbízhatóbb a papír, és azok hivatalos másolatai. Az meg hamisíthatatlan!

2012. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
OFF: azért mert valaki nagyon unatkozik, még nem kell a többi válaszolót hülyének minősíteni. Akinek nincs tapasztalata, az ne írjon.
2012. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

1. nem unatkozom

2. hülyeségeket írsz

3. kicsit jobban értek hozzá mint te úgy érzem!

2012. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Biztos nagyon otthon vagy a témában kedves válaszoló, de mégsem fejezted ki magadat pontosan, hiszen ahogy nagyon helyesen leírtad, hogy mikortól van a polgári anyakönyvezés, hozzá tehetted volna, hogy ez kép formátumban van fent itt tehát semmilyen adatfeldolgozó nem hibázhat, maximum az anyakönyvvezető, de ez a hiba a levéltári példányban is benne lesz értelemszerűen... (csak az indexelt, egyházi anyakönyvek adatbázisában véthet hibát az adatrögzítő)

Szóval szerintem a familysearch igenis hasznos oldal, nyilván ésszel kell használni, mert ezer és egy kovács józsi és szabó teréz házasodhatott össze... Kiindulásnak jó, ellenőrzésképpen pedig a levéltárban ki lehet kérni

2012. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Természetesen lehet otthonról is. Én már a 6. felmenőimet is megtaláltam anélkül, hogy kitettem volna a lábam a lakásból, vagy megbíztam volna bárkit is.


Itt a magyarországi anyakönyvekre kattints, utána kiválasztod a települést, ahol kutatni akarsz (ezek 1985 utáni polgári anyakönyvek szkennelt változatai):

[link]


Itt az egyházi anyakönyvekben kereshetsz:

[link]


Ez nem szkennelt forma, hanem egy keresőfelület.


Sok sikert, és rengeteg időt, mert ez nem egy napos munka!

2013. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
bocsi, elírtam, 1895 utáni polgári anyakönyvek
2013. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hun84 válasza:
Nekem is lenne családfa kutatással kapcsolatos kérdésem 1843-évekikg jutottam, kiderült , hogy Árva megyében jöttek az őseim a mai Szlovák Lengyel határ felé ha tovább akkor kutatni és nem akkor több 100 km utazni, hogyan keresem a családfámat.
2015. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!