Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen név az, hogy Karalyos?...

Milyen név az, hogy Karalyos? Az eredetére meg, hogy magyar vagy milyen? És jelentése is van?

Figyelt kérdés

2013. jan. 16. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Csak elképzelni tudom,szerintem az eredete egy olyan személy volt aki a karajt szerethette,vagy éppen mindig azt sütötte,vagy éppen egy sorozat gyilkos volt aki kivágta a fent említett részt.A későbbiek folyamán viszont elkezdték L,Y-nal írni és így alakult ki a vezeték név. :-D
2013. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok!


Volna egy tippem. Karalynak hívták a vízpartnak azt az oldalát, ahol emberi erővel vagy lovakkal tudták vontatni a hajót. Ez ugye régebben így működött. Tételezzük fel, hogy voltak hivatásszerűen ezzel foglalkozó emberek, akik csakúgy, mint a kovácsmester, takács, stb. a munkájuk után kapták a nevüket. Arra nem találtam neten utalást, hogy létezett volna ilyen szakma, de azt el tudom képzelni, hogy a munkavégzés egyik fázisaként a napi rutin része lehetett ez a hajót vontató tevékenység... szóval gyakran csinálta, becenév lett, majd családnévvé rögzült. Ez persze csak tipp, majd valaki kijavít, ha sántít... :)

2013. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát remélem akad valaki aki 100%-ig tudja a választ és a forrását is megnevezi.

De a 3-asnak a válaszában én is látok rációt.

A 2-es válasza meg vicces. :)

Azért köszi. Reméljük akad valaki aki tud segíteni.

Azért a zöld kéz megy, mert ma is tanultam legalább valamit.

2013. jan. 16. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na az 5-ösnek is jár a zöld pacsi.

Nagyon hasznos információkhoz jutottam általa.

Így már tudom, hogy a Karalyos név a Karvalyosból származik.

Amivel kapcsolatban elég sok mindent meg lehet tudni.

Nagyon köszi a segítséget. Most már mindent tudok.

2013. jan. 17. 09:34
 7/11 anonim válasza:
Oks ha már mindent tudsz de..azért írd be a google-ba a nevedet és az elemzését..mindent megtudsz!!! :):):)
2013. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A régi magyar nyelvben a karoly, vagy karuly, a karvaly neve. Ha az illető solymász volt, ezekkel a madarakkal is foglalkozhatott mert vadászmadárnak ezt is tartották, nemcsak a konkrétan solyomféléket.
2013. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 karalyos gabor válasza:
56%
Az archetikus nevek között sok olyan van, ami vkinek a foglalkozásával, vagy lakóhelyével kapcsolatos, vagy összeköthető. Régen a második honfoglalásunkkor volt egy nagyobb nemzetség akik a Kara-k voltak. A nevünk nagy valószínűséggel ide vezethető vissza. A karajos, mint hús pontos j-vel írandó. A karaly, mint a viz melletti csónak kisérő valós nyelvezeti maradvány, viszont a korábbi névhez köthető maradvány a nemzetség neve. A Kara-k (Karalyosok?) a Bihar megyében telepedtek le, ahol a kornak megfelelően rendszeres katonai szolgálatot tettek, mint a nemesek legtöbbje, így adózott a Fejedelemnek. A Széchenyi könyvtárban sok forrást találni. Még egy érdekesség. Az Arvisuraban amikor a Jézushoz érő részhez érünk "24 karélyosnak" írják le a felkészültségét. Ugyanis a Mag népének a lelkülete és a nyelve van legközelebb Istenhez. Persze a mindennapi tv, kultúrális fejlődés, mint az iskolákban ráerőszakolt tan-ütem, stb...a belső hangokat elnyomja, és a mesterséges "inteligencia", mint tanult mód van jelen. (De ez már más téma) A névvel kapcsolatban ennyi röviden.
2014. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez engem is foglalkoztat de sajnos mivel még nem múltam el 18 nem mehetek a városi könyvtárba megnézni ott van e valami rólunk. Én is Karalyos vagyok; Komárom-Esztergom megyei szóval ha van valaki aki esetleg ide valósi jelezhetné mert szívesen kutatóm a családfámat is az (is) nagyon érdekel engem.
2017. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!