Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kálmán vezetéknév zsidó név?

A Kálmán vezetéknév zsidó név?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 03:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam, hogy ez egy régi magyar név, de azért a google-ben is rákerestem:


A Kálmán [1] török eredetű régi magyar személynév. Jelentése: maradék, életben maradt.


De azért félig meddig igazam volt.

2013. febr. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És ha az lenne, akkor mi vele a baj?

Az első jól írta. A zsidó nevek általában német nevek. Ahogyan a sváboké is.

2013. febr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen?
2013. febr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A svábok nem zsidók mielőtt még üldözni kezdenétek őket. A sváb nevek németes hangzásúak és némelyik zsidó vezetéknév is, ezért lett a sok zsidó névből Kovács, Horváth, Oláh,
2013. febr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:

soul robber:más forrás szerint magyar eredetű név.

Semmi baj nincs a Kálmán névvel Kérdező :)

[link]

2013. febr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na akkor most két ellenpélda:


Kálmán Olga ATV- a munkahely magáért beszél


Kálmán László-csak rá kell nézni (ortodox):

[link]

2013. febr. 11. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezekből az "ilyen-olyan név, zsidó, cigány, hottentotta eredetű-e?" kérdésekből, szinte minden napra jut. Kérdező, magyarázd már el nekem légyszíves, hogy mi jelentősége van ennek? Amúgy az indokodhoz, ha annyira foglalkoztat: lehet, hogy az általad példának felhozott 2 személy valóban zsidó származású, és mindketten Kálmán vezetéknevet viselnek. És akkor mi a bánat van? És akkor mi van, ha mindkettőjük családja, évtizedekkel ezelőtt egy másik névről magyarosított Kálmánra? És akkor mi van, ha se egyik, se másik? Milyen szempontból fontos ez??

De tényleg magyarázd már el, mert nem értem.

2013. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Manyvu meg nigger név.
2013. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2. generációs Chen Wao a fiának Chan Kálmán nevet adja, mert tetszik neki. A korábbi évszázadokban is rengeteg Kálmán keresztnevű ember lézengett szerte a Kárpát-medencében. Tudjátok kedves gyerekek, a személynevek a kételemű névrendszer honi megjelenésekor családnevekké is válhattak, úgyhogy 1512-ben 'István fia Kálmán' elnevezésű földműves gondolt egyet és a fiát már Kálmán Andrásnak hívta! Valószínűleg keresztény volt, de több lemenője, mondjuk 5 generációval később már evangélikus lett, de azért többségben voltak a keresztények. Ezt a kis történetet nem akarom tovább költeni, úgyhogy leírom konkrétan, bárkit hívhatnak Kálmánnak, azt is, akinek a családját 1476-ót hívják így és keresztény, meg azt a Kohn Izsákot is, aki 1968-ban változtatta erre a nevét. Az utóbbi névváltása nem ír át semmilyen történelmet és nem lesz "zsidó név" a Kálmán. Lakatos, Horvát, stb. lehet echte magyar, akár nemesi ősökkel bíró, ahogy lehet a Weisz, Kern, stb. echte katolikus sváb. Olvassatok, tanuljatok, legyetek nyitottak.
2013. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ellenpéldáidról nem tudom, de Kálmán Imrérõl, a zeneszerzõrõl biztosan tudom, hogy zsidó volt ( ismertem egy nem túl távoli rokonát, aki sajnos már nincs köztünk ), és rémlik, hogy ( néhai ) Kálmán György színmûvész - ha jól tom, õ is a "nemzet színésze" volt - is mintha interjúban emlegetett volna ilyesmit, de ebben nem vok biztos.
2013. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!