Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Antal CSALÁDNÉV francia...

Az Antal CSALÁDNÉV francia eredetű?

Figyelt kérdés

itt olvastam valami olyat: [link]

nem sokat de amennyit megértettem belőle azok alapján francia


2013. febr. 24. 18:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%
de most kit érdekel, hogy az-e, vagy sem? a föld már csak nem fog felrobbanni ezért!:D
2013. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlenül, vannak nevek amik több helyen is keletkezhettek.

Mert ha a keresztnévből eredeztetjük ami az Antal az az Antonius magyar megfelelője.

De ez alapján görögre is lehet vezetni vagy kb bármilyen népre. De nem kifejezetten francia.

2013. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Végül is teljesen kézenfekvő, hogy inkább a több 100 km-re levő Franciaországban keressük a családnév eredetét... nehogy már itthon, ahol ez egy elterjedt személy és családnév. Nehogy gondolkodjunk, ááá, minek azt!
2013. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a linkből az derül ki, hogy a név nem francia, hanem normandiai eredetű - ami nem ugyanaz. A kanadai Akkádiába vándoroltak ki a 17. században, ha jól értem.

De az Antal név minden kétséget kizáróan a latin Antonius változata. Híressé Marcus Antonius tette, aki régi római patricius család sarja volt.

A név jelentése magyarul valószínűleg a latin "megbecsülhetetlen, felbecsülhetetlen" jelzőből származik.

2013. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*Nem jelzőt akartam írni, hanem melléknevet, bocs!
2013. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát szerintetek normandiai eredetű?

Itt nem az ókorról hanem a középkorról ír benne.

2013. febr. 25. 19:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gondolkozz már! A Horvath-ra meg azt dobja ki ez az oldal, hogy német... ennyire lehet komolyan venni.


Normandia eléggé Franciaország része, sőt... a kételemű névrendszer előtt is már francia koronabirtok volt, úgyhogy én szőrszálhasogatásnak érzem annak a véleménynek az erőltetését, hogy a normandiai nem francia. Normandiában akkor is a franciák voltak többségben, amikor skandináv vagy angol kézben volt.


Ez egy sima, egyszerű, apanévből képzett családnév, ami magyar eredetet feltételez. Még akkor is, ha egy kamu oldalon olasz vagy francia alak is feltűnik... A név és az apai ágú családod eredete között óriásig különbségek vannak, ettől te nem leszel sem latin, sem francia, sem hettita... A Mo-on használatos személynevek elég nagy része nem magyar eredetű, hanem átvett, de az szerintem logikus, hogy ezzel nem lesz átvéve annak a népnek genetikai vagy a nemzetiségi háttere :) Tehát: nem (vagy) francia!

2013. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És szerinted olyan lehet hogy a középkorban Normandiából ide vándoroltak?

A Horváth név meg cigány

2013. febr. 25. 20:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked egyáltalán el lehet magyarázni bármit is? Horváth, Horvat, Hrvat, Hrvatic, Horvatovic, stb. családnevek már akkor is léteztek, amikor a cigányság kóborolt és nem voltak kételemű neveik. Az, hogy elterjedt náluk is, nem zárja ki azt, hogy az őket befogadó nemzetnél amúgy ne lenne elterjedt. Előfordulhatott, hogy egy településen volt Horváth nevű középnemes, Horváth nevű kisnemes, Horváth nevű kisbirtokos, Horváth nevű czipészmester, Horváth nevű zsellér, Horváth nevű szegkovács cigány. Mind Horváth nevű, de valószínűleg egyiknek sincs köze a másikhoz, legkevésbé a romának a többihez. Attól, hogy vannak Jackson nevű négerek - nem is kevesen, nem lesz a skót eredetű Jackson név afro gyökerű. Honnan tudod, hogy nincs különálló 6-7 különböző Horváth ág a saját családfádban? Ez itthon nem lenne meglepő, sőt... tegyük fel, hogy holnaptól nekiállsz családfát kutatni és úgy lesz, ahogy leírtam, akkor a te Horváth őseid is cigányok lennének?


Nincs adatolható migráció a térségünkbe normandiából... azt megérteném, ha olyan névről kérdeznéd, ami echte francia... na de az Antalba francia eredtet belelátni, hát érdekes.

2013. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Itt van egy kanadai Antal akiknek az ősei valószínűleg franciaországból települtek kanadába.Írta itt valaki hogy a kanadai Akkádiába 17.században.Ezekszerint ha egy nagyon kicsi esély van arra hogy francia legyen a név.
2013. febr. 26. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!