Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az elvált szülők gyereke,...

Az elvált szülők gyereke, hogy érzi magát mikor azt látja, hogy az anyja, vagy apja új családja (mostohatestvérei) sokkal jobb anyagi körülmények között él?

Figyelt kérdés

Évről évre, kis korától kezdve végignézi mikor az "új" család nyaralni megy, ajándékhalmokat kapnak karácsonyra (amin persze neki is illett ott lenni) és ő nem kap semmit.

Most a Facebook-nak köszönhetően ráadásul felelevenedik a dolog, a beszkennelt régi fényképek alapján, amiken persze ő nem szerepel. A kapcsolat persze nem rossz, áljó. A lelépő szülő azt hozza mentségére, hogy nem az ő pénze, ami igaz is. Közvetve nem, de közvetetten igen, de ez nagyon bonyolult... Van más is ilyen helyzetbe? Jogos a frusztráció, mert engem ez nagyon kínoz évek óta?



2013. márc. 3. 19:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
De bonyolultan fogalmazol! Mi is történhetett? Anyád lelépett, hozzáment egy gazdag pasihoz, te pedig maradtál a nem túl jómódú apáddal. Vagy apád lépett le, elvett egy gazdag nőt, te pedig anyáddal maradtál. Mit lehetne erről írni? Sz.ar ügy.
2013. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van 3 mostohatestvérem, de sosem éreztetik velem ezt.
2013. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet, csak apám a saját pénzét nem költötte rám. Én kaptam egy krémet meg egy könyvet, a mostohatesóm és a féltestvérem meg márkás ruhákat, telefont, laptopot stb..

Akkor nagyon rosszul esett, de azóta felnőttem, saját családom van. Apám cége tönkrement, elvitte a bank az autót, házat. Elhidegültek a feleségével, a gyerekekkel. Szóval igen, akkor szarul esett nagyon, de megtanultam, hogy persze, fontos a pénz, de nem minden, fontosabb, hogy boldogok legyünk.

2013. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Nekem is van 3 mostohatestvérem, de sosem éreztetik velem ezt.
2013. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
60%

Szegyen es gyalazat az ilyen szulo, nem is nevezheto annak.

Lelketlen es lelkiismeretlen, vigaszul szolgaljon, hogy ha nem szereti az elso gyereket, a tobbit se fogja jobban szeretni, csak viselkedik egy adott helyzetben, es kihasznalja a lehetosegeket, de ha a helyzete ugy kerne, azokat a gyerekeket is fakepnel hagyna, ha neki ugy erne meg , nyugi, az ilyen senkit nem szeret

2013. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Megfogalmaztad a frankót!

2013. márc. 3. 20:34
 7/33 anonim ***** válasza:
74%
Leírhatnád egy kicsit részletesebben.
2013. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi ez a "közvetve" helyzet. Ha az új házastárs pénze megy a vele közös gyerekekre, akkor érthető a helyzet valahol - bár egy gyerekkel, főleg karácsonykor nem kéne különbséget tenni látványosan. Az viszont a házastárs részéről érthető, hogy azt a pénzt, amiért ő küzdött meg, elsősorban a saját vér szerinti gyerekére szeretné fordítani. Ebben a helyzetben nehéz ügy, nem tudom, hol lenne az igazság...


Ha saját szülőd keresete, ennek ellenére különböztet meg, akkor az tényleg érthetetlen, és elég gonosz dolog részéről. :(

2013. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
55%
Én szeretném, hogy a szüleim elváljanak, mindketten találjanak hozzájuk illő párt és jól éljenek, mert amit együtt leművelnek, az egy katasztrófa. Az minden, csak nem boldogság. Szóval mit éreznék, ha ez lenne? ÖRÖMET. Akkor is, ha nekem egy fillért sem adnának, bár úgyis adna anyám, hehehe.
2013. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

jogos, de én időben megtanultam lekakálni. apámról tudom, h egy suttyó, és igazából sok pénz ellenére sajnálom a két féltesómat, mert kb annyit törődhet velük meg az új feleségével mint anno velem.


mondjuk annyiból szerencsés a helyzetem, h az anyai nagyszüleim mindig tudtak támogatni, ám ezzel apám jogalapot formált arra, h ő ne tegye. már az örökségemből is kijátszott, de ezúton is kívánok neki jó sok szopást a hátralévő életében :P

2013. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!