Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek is durva? Nagyszül...

Szerintetek is durva? Nagyszülőkhöz beköltöztetni az unokát a barátnőjével együtt?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim felnevelték a gyerekeiket,amelyiknek kellett ,segitettek felnőttként is,befogadták kisgyerekkel,stb.Szép nagy házuk van,amit régen nem volt gond fenntartani.

Most viszont már nyugdijasak,kevés nyugdij,gyógyszereik sokba kerülnek,a házat úgy tudják fenntartani,hogy amelyik gyerek és unoka megteheti,segitjük őket,főképp télen,nincs is ezzel gond,ez a dolgunk,ők is befogadtak többször anyával amikor bajban voltunk.

Most viszont egyik lánya(ő nem támogatja őket) fia a barátnőjével hozzájuk akar költözni,tanul mindkettő papiron még,jövedelmük a családipótlék.

Unokaöcsém anyja szorgalmazza ezt (nagyszüleim lánya),mivelhogy náluk a lány nem fér el,elszökött otthonról,mert rosszul bánnak vele,18 éves,otthagyta a sulit,dolgozni sem akar,unokaöcsém detto (még papiron iskolásak,de 2 hónapja be se járnak,érettségi előtt).

Nagyszüleim ideiglenesen befogadták őket pár napra,bár így mégszűkebben jönnek ki,így nem elég egy szintet befűteni,az emeletet is be kell,több rezsi,főzni rájuk,stb.

Unokaöcsém anyja rá akarja beszélni a nagyszüleimet,hogy végleg maradjanak már nála,ott több a hely (náluk is elférni,de szűkebben,és több költség,),nyugi van.

Unokaöcsémnek és a barátnőjének is ott lenne jobb,hát persze,hisz rend van és kaja,tisztaság,sok hely,stb.

Csak nagyszüleimnek nem jó,70 évesen alkalmazkodni két gyerekhez,akik védekezni se védekeznek,hogy ne csússzon be egy gyerek...

És nekünk se,hisz nem egy idegen lányt akarok támogatni,aki lusta tanulni,csicskáztaná nagymamámat,stb,csak a nagyszüleimet,de így hogy.


Ugye szerintetek sem szabad hagyni hogy rábeszéljék őket?


2013. márc. 5. 10:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

hozzátéve,hogy azzal nem lenne gond,ha unokaöcsémet kellene befogani,és amig tanul,addig támogatni.

De most a lány miatt nem tanul, a lány miatt jött el z anyjától,oda visszamehet bármikor, a lány miatt van nagyszüleinknél-akikre egyébként 2 havonta ha ránéz,pedig egy faluban laknak.

2013. márc. 5. 10:59
 2/15 anonim válasza:
Komolyan léteznek ennyire ostoba, patkány emberek?
2013. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod, így én sem hagynám. Más lenne, ha csak unokaöcséd költözne be, de így hogy "vendéget" is hoz, és hozzá sem járulnak a háztartáshoz, pofátlanság lenne.
2013. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Léteznek sajnos.


Sajnálni se tudom a lányt,mert simán mehetne koliba,ehelyett otthagyja a sulit,unokaöcsémet is rávette,kiszolgáltatja magát,és a nagyszüleim jóindulatát használják ki.

Nagyszüleim nem akarják magukhoz venni,öregek hozzá,senkijük a lány.

Csak még nem mondták meg,mert onnantól ők lesznek a szivtelenek unokaöcsém és a lányuk szemében is. (mig megtehették,nekik is segitettek sokat,befogadták 3 gyerekkel)

2013. márc. 5. 11:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyira felidegesít, amikor ilyet olvasok. Szívem szerint jól benyomnék nekik.Utálom az összes ilyen élősködőt.

Nem tudom mit tegyél. Természetesen nem kellene őket odaköltöztetni. Nehogy már a nagyszülők tartsák el ezt a két lustaságot. Anyukát is észhez kellene téríteni. Nem lehetne, hogy ők lakást cserélnek? Anyuka a naplopó gyerekkel, a nagyszülők meg a kisebb lakásban, amit gondolom könyebb lenne fentartani is. Ja és minden családtag tagadja meg a segítséget, ha ezek odaköltöznek. Persze csak elméletben, hisz nem a nagyszülőkkel kell kitolni. Vagy beszéljetek a anygszülőkkel, hogy mondjanak nemet rá. Tegyék ki a fiatalokat.

2013. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyszüleim élete az a ház,több szint,két kezükkel épitették,ők meghalni is abban fognak,(remélem még vagy 30 év múlva csak),onnan őket ki nem mozditja semmi,belebetegednének.


A lányáék háza egy putri ahhoz képest,nem kicsi,elférnek ha akarnak,csak nincs benn viz,tüzelni fával tüzelnek,a kényelem miatt ragaszkodnának nagyszüleimhez (nem hülyék).


Azzal nincs baj,hogy nagyszüleimet támogatni kell,3 gyereke (a 6ból) és 2 unokája (a 12ből) is támogatja őket,(én is),csekke elhozzuk befizetjük,gyógyszert kiváltjuk,ne legyen gondjuk.

De egy idegen ingyenélőt elvből nem támogatok.

Ha szorgos szeretetreméltó lányka lenne,akinek a diákmunkával szerzett pénzét kellene kipótolni hogy a rezsibe adhasson meg a kajába,akkor oké lenne...de nem ez van.

2013. márc. 5. 11:52
 7/15 anonim ***** válasza:

én csak arra vagyok kíváncsi, hogy te honnan tudod, hogy nem védekeznek :)

(egyébként persze hogy görénység, amit csinálnak)

2013. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Két hete én vettem terhességi tesztet a lánynak,akkor kérdeztem.Teszt szerencsére negativ volt,de ki tudja meddig.
2013. márc. 5. 11:57
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Komolyan mondom, nem értem: a nagyszülők értelmes felnőtt emberek, és nem képesek azt mondani, hogy nem, mert félnek attól, hogy csúnyán néznek rájuk???!!! Hát ne haragudj, de akkor megérdemlik, és én a helyetekben nem támogatnám tovább őket. hátha akkor megjön a bátorságuk. ne magyarázza nekem senki, hogy csak úgy be lehet hozzájuk költöztetni két élősködőt, akaratuk ellenére. Nyilván az unokatesó anyja is csak szabadulni akar a két herétől, mindegy kihez, csak elkerüljenek tőle, és legegyszerűbb a két öregre rásózni.
2013. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értelmes felnőtt emberek...akik mindig úgy éltek,hogy amig tudják,segitik a gyerekeiket,unokákat,akiknek az életük a család.
2013. márc. 5. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!