Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Pályaválasztás, szülő?

Pályaválasztás, szülő?

Figyelt kérdés
Szüleim kijelentették, hogy csak akkor mehetek egyetemre, ha olyan egyetemet választok amelyiken megéri tanulni, és lesz is belőlem valaki. Rendben van, természetesen ezt megértem, a gond ott kezdődik, hogy ez számukra az orvosiban kimerül. Világéletükben fizikai munkát végeztek, ma próbáltam megmagyarázni, hogy van egy csomó lehetőség, mindenképp szeretnék diplomát szerezni az egészségügyön belül. Gondolkodtam az orvosin is, de szívesen lennék egy fizioterapeuta is. Szüleim viszont nyilván az orvosit támogatják, mivel nem tudják mivel foglalkozik, pontosabban nem áll közel hozzájuk a fizioterápia tudománya. Én úgy érzem ezzel a foglalkozással nyugodt életem lehetne, ugyanakkor a fiatalságomat is élhetem kicsit. Orvosival a jövő ugyebár biztosított, de lemondásokkal jár. Tudom nehéz az orvosi, de úgy érzem meg tudnám csinálni, képes lennék rá, sok a lehetőség, csak van egy olyan "buta" érzésem, hogy a fiatalságom megy rá. Továbbá próbáltam megértetni anyuéknak, hogy van más szak is, amellyel érvényesülni lehet, nem csak az orvosi. Ők meg arra építenek, hogy a pénz a legfontosabb. Ha nincs pénzed nem tudsz csinálni semmit a világban, meg hogy én ezt még nem érthetem meg (19 évesen.......). Szó volt egyszer arról is, hogy az ember a szakmáját, munkáját szeretnie kell. Erre nekük az volt a válaszuk, hogy ők sem szeretik a munkájukat mégis csinálják, mert ebből élünk, és az üzletnek mennie kell. Tudom, hogy értünk is csinálják, de kicsit nyomás alatt érzem mikor jönnek, azzal, hogy: Menj orvosira, elvégzed, jó fizetés, család kell, eltartod a családod, gyerekek mittudoménmi... Annyira idegesít, hogy a környezetem így fogja fel ezt. AKárhogyis szóba került a pályaválasztás egyből azzal jöttek, hogy jaj menj orvosnak vagy gyógyszerésznek, mert jól megfizetik. ITt most velem van a probléma vagy tényleg jól látom, hogy mindenkit megbolondít a pénz?
2013. ápr. 23. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid nagyon el vannak tévedve, ha azt hiszik, hogy egy orvosnak könnyű a megélhetés!!!
2013. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%

Elmondhatod a szüleidnek,hogy legjobb esetben 6 év az orvosi elvégzése. Utána mehetsz rezidensnek, azt hiszem 3 év. És ha szeretnél specializálódni, akkor még 3-5 év szakorvosi képzés. Egyébként rengeteg pénzbe is kerülnek a könyvek. Itt 10-20-30...ezer forintos könyveket lehet megvásárolni. És sokan belebuknak olyanok az egyetem elvégzésébe, akik orvosok SZERETNÉNEK lenni. Kell azért valamilyen szintű elhivatottság is szerintem. Életed az nem sok lesz ezalatt, az is biztos, ebben is igazad van.

Oh igen, és nem fogsz sokat keresni addig, ameddig jó kis magánrendelésed nem lesz. Na az most kb innentől számítva kb 15 év múlva fog bekövetkezni, ha lesz befektetni való tőkéd.

Szerintem olyan pályára kellene menned, amit Te is szeretnél. Végül ez a Te életed. Elhiszem, hogy jót akarnak a szüleid, de talán még fontosabb lenne, ha Te is boldog lennél.

2013. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Szüleid tök mindegy mit jelentenek ki, 18 éves korod után azt csinálsz és azt tanulsz amit akarsz. Ne hallgass rájuk azt csináld amit szeretsz, ezen nem kell mit ragozni. Igen, jól látod, mindenkit megbolondít a pénz.
2013. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Orvosit csak elhivatottsággal lehet elkezdeni, különben nem fejezed be. A gyógytornász jó szakma, társadalmilag elismert, sok helyen dolgozhatsz vele, és ha jó vagy, akkor annyit kérsz, amennyit nem szégyellsz. Szüleidet értsd meg, ők másfajta világban nőttek fel. Ne hallgass rájuk ebben szerintem.
2013. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legyél gyógyszerész
2013. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Igen, az úgy van elméletileg, hogy azt csinálok amit akarok 18 éves korom után, de végülis a továbbtanulásomat ők finanszírozzák, na meg van az az elmélet, hogy "Amíg ők tartanak el addig azért nem épp azt csinálok amit akarok." És már pedig az ők támogatásukra szorulok, mert ha dolgoznék sem tudnám fizetni az egyetemet(nincs államilag finanszírozott).

A gyógyszerészeten is gondolkodtam, de sajnos úgy érzem nem nekem való.

2013. ápr. 24. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
#6 Hát nem tudom. Én sok mindent csináltam ami a szüleimnek nem tetszett, de egyszer sem mondták, hogy akkor innentől nem támogatnak. A szüleid nem fognak téged elküldeni, és kötelezni sem fognak semmire, ha elég határozott vagy. Én nem jöttem soha a gyik-re sírni, ha problémám volt otthon, hanem elintéztem a dolgokat.
2013. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid látszik, hogy jót akarnak neked. Mivel ők fizikai munkát végeznek (és talán ezzel nem is keresnek túl jól) ezért akarják, hogy neked olyan munkád legyen ami pénzes. Sajnos sok embernek ez kimerül abba, hogy orvos és ügyvéd. Az én szüleim is elkövették ezt a hibát. Orvosira küldtek és jól is tanultam, de 2 év után sem éreztem azt az elhivatottságot amit a többiek, kilógtam a sorból ezért váltottam. Ekkor is hülye módon rájuk hallgattam és jogásznak mentem amit utáltam. Rájöttem, hogy azt kell csinálnom amihez nekem van kedvem és nem a fizetést nézni. Elvégeztem egy személyi edző képzést, mert mindig is imádtam sportolni. Elhelyezkedtem egy konditeremben, keveset kerestem. A szüleim haragudtak, az osztálytársaim bolondnak néztek. Ennek 7 éve. 1 éve megnyitottam a saját edzőtermemet ami mondhatom jól megy. A szüleim is megbékéltek és minden ismerősöm irigykedik rám a melóm miatt :) Ezt csak azért mesélem el, hogy mindegy milyen szakmát választ az ember, ha szereti csinálni akkor pénzügyi haszna is lehet belőle.
2013. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!