Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » "Notheisz" családnév honnan...

"Notheisz" családnév honnan származik, milyen idős, mihez köthető?

Figyelt kérdés

Végtelen sok módon rákerestem neten, és mintha senki sem ismerné! A történelméről semmit sem találtam!

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna róla bármit is!

Köszi! :)



2013. ápr. 26. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A Notheiß helyesírással fut a név külföldön. Mivel a kiejtés ugyanaz, valószínűleg külföldről jött a család, és a családnév írását magyarosították ß-ről sz-re.

[link]

Ez az oldal telefonkönyv alapján kimutatja, hogy hány ilyen nevű ember van Németországban. Ezek szerint csak 3 (vagy legalábbis aki benne van a telefonkönyvben.)

2013. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: a térkép alapján arra tippelek, hogy sváb ősökkel rendelkező család vagytok, akiket idetelepítettek.
2013. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Notheis sváb családnév, BW-ben él a név legtöbb viselője. Hozzánk valószínűleg a dunai svábokkal kerültek az ősök, itt lett aztán Notheisz. Az etimológiájának megpróbálok utánanézni.

2013. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1940.02.27-én Honosítottak az akkori őseim Molnár-ra, melyet még azóta is viselek!

A Notheisz nevet a családfámban egy Notheisz Jakab, nevű felmenőm "hozta be", körülbelül 1850 környékén! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat és az ez utániakat is! :)

2013. ápr. 27. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!