Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi az Ignácz név eredete?

Mi az Ignácz név eredete?

Figyelt kérdés
Ha lehet, származást (pl. görög), jelentést is írjatok. Előre is köszi a normális válaszokat! :-)

2013. jún. 1. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Római eredetű, eredetileg Ignatius= ártatlant jelent.
2013. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Származás: latin

Jelentés: tűz

2013. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

2. vagyok


Innen szedtem: [link]


De a wikipédián is így van, de a wikipédia így írja: Az Ignác [1] a latin Ignatius név rövidülése. Eredete és jelentése ismeretlen, de kapcsolatba szokták hozni a latin ignis (tűz) szóval.[2] Női párja: Ignácia.

2013. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De ti most nem a keresztnevet írtátok le? Mert én a vezetéknevet kérdeztem. :D
2013. jún. 2. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Apanévi eredetű, ilyen formában magyar származásút takar. A szó jelentés vagy származása nem feltétlenül azonos a viselője nemzetiségével. Szóval a Franciscus Ignácz, kiskunhalasi zsellér 1567-ből nem lesz sem francia a Franciscus=Ferenc miatt, sem római az Ignatius=Ignác miatt.
2013. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én Ignácz vagyok és cigány
2021. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is Ignácz vagyok de legalább nem cigány
2023. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!