Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Apám nővérének a lányának...

Az Apám nővérének a lányának a fia és lánya az nekem milyen rokon?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az Apám nővérének a lánya, az az unoka nővérem, de neki a gyereki azok nekem kik? Másod unoka testvér?

2013. aug. 20. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Bingó.
2013. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát én az anyukám testvérének a lányának a fiát úgy hívom hogy unokatesó. :D nem bonyolítok
2013. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Apukád nővérének a lánya neked az unokatestvéred, majd a te gyerekeid és az ő gyerekei lesznek másodunokatesvérek. Wikipedián itt leírja a rokonok megnevezését: [link] Eszerint neked ők másodunokaöcséid vagy -hugaid, illetve te nekik másodnagynénijük, unokanénijük vagy unokanagynénijük vagy, de én még életemben nem hallottam, hogy valaki ezeket a kifejezéseket használta volna.
2013. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az unokatestvéred gyerekei, majd a te gyereked lesz másodunokatestvére azoknak a gyerekeknek..


a hétköznapi életben én is unokatesóknak hívom csak nálunk én vagyok a "lánya" , vagy apu unokatestvéreinek, ha fontos a pontosítás.

Generációs különbségek vannak életkorban, apu unokatestvérei fiatalabbak mint én...( tehát a dédimamámnak voltak idősebb a dédunokái az unokáinál)

2013. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végre tudom már. De szerintem maradok az apám nővérének a lányának a fia és lánya.
2013. aug. 20. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Ettől azért egyszerűbb, ha azt mondod az unokatestvérem lánya és fia.
2013. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!