Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ő az én rokonom?

Ő az én rokonom?

Figyelt kérdés
Van egy lány, akinek az anyjának a keresztapja az én nagyapám (apai ágon). Na, ő rokonom? És ha igen, akkor kicsoda? Előre is köszönöm a választ! :)

2013. aug. 25. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A keresztszülő az nem feltétlen vérszerinti rokon, sőt a legtöbb helyen kifejezetten nem rokon.


Úgyhogy kevés az infó

2013. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én rokonom egy olyan lány,aki nem tudom,hogy a rokonom-e..XD:3

Amúgy tuti,hogy vhogy közöd van hozzá,de hogy kicsoda...

2013. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom ,de erről egy dal jutott eszembe


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xL2..


0:40-től kezdődik a dal :D:D:D:D

2013. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Távolról biztos hogy rokonod, de hogy mi erre a kifejezés...Hát azt nem tudom.Távoli rokon azt kész :D
2013. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A keresztszülő a rokonod.

A rokonod keresztlánya jelen esetben nem a rokonod. Mármint nem vér szerinti rokonod. Ha te rokonodnak tartod, akkor az, de nem vér szerint.

2013. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én soha nem értettem ezeket a családfás dolgokat, az a helyzet. :D A lány édesanyja és az én édesapám talán unokatestvérek. De ebben nem vagyok biztos. Majd ha hazajön, megkérdezem. Addig is maradjunk a távoli rokon státusznál. :D
2013. aug. 25. 21:10
 7/9 anonim válasza:
Ha a szüleitek unokatestvérek, akkor ti másodunokatestvérek vagytok. Abból viszont, hogy keresztszülő valaki,semmi nem derül ki. Mert azt a szülő választja a gyerekének. Általában rokont választanak szerintem,de az is lehet,hogy nem. Például az én keresztapám anyu unokatestvére. Ezért a rokonom,de nem azért,mert a keresztapám.
2013. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A keresztszülő az, akit a gyermek szülei felkérnek, hogy a keresztelés egyházi szertartásán megjelenjenek, a keresztanya a gyermeket keresztvíz alá tartsa, a gyermek nevében az egyház által előírt fogadalmat letegyék, a keresztelés szertartásán aktívan részt vegyenek
2013. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A keresztszülő általában azt vállalja a keresztszülőséggel,hogy ha valami történik a szülőkkel,akkor fölneveli a gyereket.

Ezért altalában családtagot választottak keresztszülőnek,pl.az anya vagy az apa testvérét -akinek már vagy férje v. felesége - .Ha egyedülálló volt még a testvér,akkor valaki más családtagot mellé.

Ha nem volt testvér,akkor jött az unokatestvér.

És komolyan is vették,kellett is,mert nem ritkán haltak meg szülés körül a nők.

2015. jan. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!