Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Párom az anyja nevét (Irén)...

Párom az anyja nevét (Irén) akarja adni a lányunknak. Hogyan beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 19:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Uh, szegény. Van pár Katalin az ismerőseim közt, mindegyik mögött ott figyel a "néni".


Mondd meg neki, hogy tudod, milyen rossz nyanya névvel élni. Ő sem akarna Béla vagy Gyuri lenni.

2013. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Én sem adnám a gyerekemnek. Anyukámat akarta nagypapám pontosan ilyen okból az anyjáról elnevezni (Jusztina). Na sejtheted, hogy ebből is milyen vita kerekedett... Végül nagymamám győzött és anyu normális nevet kapott.

Valahogy próbáld megértetni a férjeddel, hogy manapság nem jó ilyen névvel mászkálni. Esetleg adjátok második névként, vagy ha Irénnek nevezitek, akkor legyen egy jobb 2. neve, amit majd használhat az Irén helyett. (nekem am a szláv változata (Irina) jobban tetszik, de még így sem nevezném el a gyerekem.

2013. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

Kb 60 évente változnak a kedvelt nevek. Az Irént a régi időkben volt divat adni, így már az irének megöregedtek, de hát olyan nevet kell választani, ami mindkettőtöknek megfelel.


Persze tudom hogy nehéz, mert pl én Diánát szeretnék a nemlétező lányomnak, de barátom előre csúfolja diannás cukornak. Ha kitalálok egy másik jó nevet azt is kicsúfolja, ha külföldit azt meg lecigányozza. Így elég nehéz jó nevet találni. Neki meg olyan béna nevek tetszenek, amiknek a hallatán egyből kiráz a hideg.

A saját nevem is tetszik neki, de azt is utálom. Szóval én megértem a problémádat, de valamiben mégiscsak meg kell alkudni. Legyen a második neve Irén akkor, az első meg valami jobb, hát nemtudom.

2013. okt. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%

én kiegyeznék valahogy hogy a második neve legyen, elsőnek meg kapna egy manapság gyakoribb nevet. úgyis azt használná :)

egy ismerősömnek is két neve van, az 1. ilyen kacifántos, a 2. Csenge és mindenki úgy szólítja, hiába az a 2. neve

2013. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
52%
Megszoknád. Ha meg semmiképp, elég egy határozott nem. Tipp: hagyd, hogy ő ajánljon fel következő nevet, és ha tetszik, fogadd el.
2013. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ha a keresztnévről ő dönt, akkor a vezetéknevet a tiédet kapja a kislány? Mert úgy fair, hogy egyiket az egyik, másikat a másik szülő dönti el...
2013. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"16- Balogh Ármándó és Balogh Ákos közül szerinted melyikük cv-je landol a kukában?"


Amelyikük képzettsége, szakmai előélete, illetve protekciója a kisebb. Biztos vagyok benne, hogy nem fognak egy Ákos nevűt preferálni az Ármándóval szemben csak azért, mert átlagos neve van, ha egyébként a másik jobb nála.

Azonos képességek esetén sem hinném, hogy ez dönt, hanem a külső szimpátia. Arról marhára nem tehet az illető, milyen balfék nevet adtak neki a szülei.

Más lenne, ha úgy tennéd fel a kérdést, melyiket vennék fel, a romát vagy a magyart... Akkor meglehet, hogy Ákos nyerne, nem a roma Ármándó.

2013. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem adtok 2 keresztnevet a lányotoknak? :)
2013. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám a helyedben, hogy nem szeretnél olyan nevet választani, ami már van bármelyikőtök családjában.
2013. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a választott név ? (Ha korábban akadok a kérdésedre az Irén névről én is lebeszéltelek volna . Szegény nagyimat így hívták (nyugodjon békében ! ) ...de én sem adnám ezt a nevet a gyermekemnek ,túl régimódi ..bár ezzel még nem is lenne akkora baj ,egyszerűen nem szép név,még becézve sem )
2014. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!