Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A párom neve József és mindenk...

A párom neve József és mindenki Jóskának hívja, a kora ellenére. A Józsi megszólítást nem szereti, nekem pedig a Jóska nem tetszik. Mit tegyek? Hogy szólítsam?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 14:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Hívd Pityunak. Vagy kistigrincsnek. esetleg nyulam-bulam?
2013. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Ejtsd a nevét oxfordi akcentussal-Jaúzska
2013. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%
Béla
2013. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Joci? Jocó?


Én egyébként a férjemet úgy hívom többnyire, hogy szívem, szivi, bébi, hallod, életem stb. A saját nevén sokkal ritkábban. :) De ha mégis, akkor a teljes nevét mondom becézés nélkül, mert ő meg azt nem szereti, igaz mindenki más becézi.

2013. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha őt így hívják, miért akarod átnevezni? Gondolom jó ideje már, hogy így szólítja mindenki, erre jössz te, hogy ez neked nem tetszik, ezentúl legyen a neved Béla?

Nem tudom, te mit szólnál hozzá, ha az, akit szeretsz, elkezdene teljesen máshogy szólítani téged, mint ahogy te szereted/megszoktad/évek óta szólítanak az emberek.

Önző dolog átkeresztelni a párodat, az ő akarata ellenére, csak azért, mert számodra idegen a név/becenév, nem tetszik.

2013. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Mi az, hogy a kora ellenére? A Jóska korfüggő?
2013. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%

Hagyd el, és keress olyan nevűt ami teccik. Mondjuk ajánlom a Ronaldínyót, Aladárt, Ronáldót stb. Lakatosba, kolompárba,

De am a problémád irigylésre méltó.

2013. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
66%
Ha igazán szereted, akkor mindenképp hívd Jóskának! Ha nem vagy erre képes, inkább váljatok el, így semmi értelme. És különben is biztos megcsal. /egyébként nem tudom hogy függ össze a Jóska becézés és a kora. A Jóska valahogy annyira megszokott, hogy nem hiszem, hogy ezt csak a 6 éves gyerekek viselhetik. /
2013. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%
Hivd Uramnak:DD Hiszen a Bibliai Józsefet is uramozták:DD
2013. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Hívd Józsefnek, nem kötelező becézni valakit.
2013. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!