Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Bontovics vezetéknév milyen...

A Bontovics vezetéknév milyen eredetre utal? A délszlávon belül melyik szerb, horvát vagy bosnyák?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha jól tudom, akkor szerb. A szerb eredetű nevek végződnek -ICSre. Ez a toldalék olyan, mint nálunk a -FI (pl. Mihályfi, Pálfi)
2014. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy a szerbeknél ics-re végződik de a horvátoknál is meg a bosnyákoknál is.Azt szokták mondani hogy az -icsek a horvátok az -ovicsok pedig a szerbek de ez nem minden esetben igaz mert találtam már olyan szerbet akinek ICSre végződik a neve és találtam olyan horvátot akinek OVICSra .A bosnyákokra pedig azért gondoltam mert náluk is sok az ovics.
2014. jún. 14. 09:27
 3/6 anonim válasza:
100%
Halkan jegyzem meg, hogy a szlovák nevek között is sok az -ics végű.
2014. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
A legtöbb szláv név ič-re végződik. Ez a végződés legalábbis az én nevem esetében (Mlinarič) az ič kicsinyítő vagyis -fi(t) jelent(én esetemben Mlinar=Molnár, fi=ič Mlinarič=Molnárfi. Szóval a Bonto/Bontov szó jelentésére milyen nyelvű és akkor megtudod a származását.
2014. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Csak egy érdekesség a délszláv nevekről: a háborús bűnökkel vádolt korábbi szerb/jugoszláv elnök, Milosevics nagyon nagy szerb volt. Splitben pedig egy neves horvát kosárlabdázót is Milosevicsnek hivnak, és ő nagyon horvát.
2014. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerb
2014. júl. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!