Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Olyan lehetséges hogy halotti...

Olyan lehetséges hogy halotti könyvnél elírják a halott édesapjának a nevét? Családfakutatást csinálok.

Figyelt kérdés

Van egy ősöm aki a Felvidékről,Szepesolasziból költözött ide és ott is született a gyerekei anyakönyve szerint.

Ő 1845-ben született és 1917-ben meghalt,tüdővészben.Egyébként Tyndira Józsefnek hívták,némely átírásban Tindira.

Sajnos a születési anyakönyvét nem találom,mert 1844 és 52 között magyarul anyakönyveztek és ezeket sehol sem találom. (Szerintetek ezek hol lehetnek??)


A halotti könyvben csak az apja volt megnevezve,akit Józsefnek hívtak szintén.

De a Familysearch-en keresgéltem hátha voltak testvérei.

Egyetlen egy ilyen családra akadtam rá,de itt az apát Andrásnak hívták.

Egy Tyndira Józsefre akadtam rá,de ő viszont Kassán született.



2014. aug. 24. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 1844 és 52 közötti anyakönyveket próbáld az egyháznál keresni. Ha megkeresztelték az illetőt, annak nyoma van. Ha náluk nincs, és nem is semmisült meg, akkor a területileg illetékes levéltárban keresgélhetsz.
2014. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Lehetnek a régi anyakönyvekben elírások. Elírhatták az apa és az anya nevét is. A dátumok még a legmegbízhatóbbak.
2014. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy elírták volna. A Familysearch-en csak nagyon-nagyon kevés dolog van fenn, és ha találsz is egyező családnevet, egyáltalán nem biztos, hogy azt az embert találtad meg, akit keresel.
2014. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is útólsóval érte egyet.
2014. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Lehetseges az eliras.

Nekem van olyan rokonom, ahol a nagyapa Sulyi, az unokaja mar Suli neven van.

Sot olyan is van, hogy Mihalyi, aztan 2 gyerekkel kesobb mar csak Mihaly.

2014. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ugyanis a FS-ön másodpéldányok vannak fent, és ezekben nem ritkán elírtak adatokat (persze a legtöbb elírást még a megjegyzés rovatban feltüntetik, ennek ellenére nem kizárt). Két lehetőség van, arra hogy megbizonyosodj:

- Az egyik az eredeti egyházi iratok megkeresése;

- Az első példányos halotti anyakönyv megkeresése.


Próbálkozhatsz még az eredeti egyházi anyakönyveken belül a házassági anyakönyvekkel is, ami sajnos szintén nincs fent a FS-ön.

2014. aug. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!