Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Jakab zsidó vezetéknév?

A Jakab zsidó vezetéknév?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
A Jakab keresztnév.
2014. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jakab Péter bevallottan zsidó jobbikos politikus.
2014. nov. 11. 20:13
 3/13 A kérdező kommentje:
A kérdés csak az, hogy önmagában a vezetéknév utal-e zsidó származásra.
2014. nov. 11. 20:16
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem
2014. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlenül. Ismerek Lakatos és Oláh vezetéknevűeket, akik nem cigányok.
2014. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
A Jakab keresztnévből lett vezetéknév. Semmi köze a zsidósághoz.
2014. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Hulyeseg vezeteknev alapjan itelni. Az nem feltetlenul utal a szarmazasra. Ugyanilyen tapasztalatom van a kulsovel. Van olyan ismerosom, akire ha ranezel egybol azt mondanad hogy "Na, ez tutira cigany" es olyan is, aki cigany, de SEMENNYIRE sem latszik rajta. Tudom hogy nem rajuk vonatkozott a kerdes, de ez most egy pelda arra hogy nem lehet igy itelni.
2014. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Akiket ismerek Jakab vezetéknévvel, azok inkább cigányok (bár van magyar is.)

Szerintem attól, hogy 1 Jakab zsidó, még nem kell messzemenő következtetést levonni :D

(Utolsó: Én is ismerek olyan cigányt, akin nem látszik semennyire... De amint megszólal, bukta van, beszédstílus, gesztikulálás, mozdulatok... xD Mondjuk biztos van, akinek abból se lehet levenni. Itt inkább számít, milyen közegben nőtt fel, stb.)

2014. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
54%

Szatmárban Kocsord községnek a fele Jakab családnevü. (A másik fele Bakos) Nincsen köztük egyetlen zsidó sem, az utolsó falusi zsidajuk 1956.-ban lépett ki nyugatra családostól.

Namost ezek a kocsordi Jakabok olyan tipikusan magyar-kun arcuak, hogy az magáért beszél. Persze vannak itt-ott keresztnéven Jakabok (Jakobok, Jákobok) de ez más lapra tartozik. Bizonyára egy részük zsidaj.

Nekem egy dédnagyapám pl. Jakob Schiesler volt, szepesi szász kádármester, akinek a nagyapja Svájcból vándorolt el 1700 körül a Szepességbe (Spis) és olyan reformátusok voltak mint ide Lacháza. :-)

2014. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Sokkal egyszerűbb a link:


[link]


Amint látható-olvasható : "Kabos" változata is van

2014. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!