Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Rendelt mér valaki erről az...

Rendelt mér valaki erről az oldalról családfa kutatást? Mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

[link]

Anyai ágon szeretném visszavezetni az őseimet, legalább az 1750-es évekig.

Mennyibe kerülhet ez a szolgáltatás?

50ezer? 100 ezer? 500 ezer? Nagyságrendileg...


2014. nov. 15. 18:16
 1/5 anonim válasza:
Pénzkidobás,és szerintem ez hülyeség
2014. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért hülyeség?
2014. nov. 15. 18:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Én most mamám régi iratai alapján vissza tudtam vezetni a családfámat többek között két ősapámra és két ősmamámra. De jó lenne még több őst felkutatni.
2014. nov. 15. 18:31
 4/5 anonim válasza:

A családfakutatók drágák, több százezer forintnál kezdődik a tarifa. Sokszor óránként 2000-3000 ft, és hogy azt hogy töltik el...elvileg készül kutatási napló. Nekem a neves családfakutatók 300-500 ezer forint közötti ajánlatokat tettek, de mikor közöltem meddig jutottam, hirtelen egyik sem vállalta el:D Azért mert ők se jutnának sokkal tovább.


A családfakutatók zöme egyszerűen csak lehúzza a lusta, hozzá nem értő embereket, akik még a dédszüleiket sem ismerik. Ugyanis ha ezeket ismered, csak időt kell rá szánnod és megtalálod az őseidet. Majdnem minden anyakönyv fent van a neten ami polgári, az egyházi anyakönyvekkel pedig kis gyakorlással bárki boldogul.


Egyre lehet jó egy profi, ha régi korokba akarsz visszamenni és régi forrásokkal dolgozol. Ez egyszer érdekes lehet, de amilyen kutatókkal én találkoztam, megkockáztatom még én is hatékonyabban és alaposabban kutatok náluk. Ugyanis ez egy tipikusan olyan dolog, hogy magadnak tudod a legalaposabban kutatni, mert mindenhez idő kell. Neki sincs több ideje a számos más megrendelés mellett, ezrét is dolgoznak órabérre.


Érted, hiába profi, ha csak 20 órát tudok neki kifizetni, én meg 3 hónapod ülök az anyakönyvek fölött:) Ezzel nem lehet versenyezni, persze hogy tovább jutok mint Ő.


Csináld a sajátodat, az a tuti és ha tényleg elakadsz és már gőzöd nincs mit csinálj, maximum akkor fordulj kutatóhoz. De ne hagyd ott lehúzzon, mert mind hülyének nézi az embert. Ha van kivétel, szólj.

2014. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a nagyon hasznos választ! Kb. 100 ősömig jutottam el, számos déd-, ük- és szépszülőm van már a családfán, illetve 4 ősszülő. Szeretném az ősszülők szüleit is kideríteni. Illetve sok helyen csak nevet tudok, évszámot nem, hogy mikor születhetett az illető.

És nagyon izgalmas kutatni :) Próbálkozok majd minél több dolgot kideríteni. Szeretnék majd a levéltárba is elmenni, hátha rábukkanok valamire :)

2014. nov. 16. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!