Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan, és kb milyen összegért...

Hogyan, és kb milyen összegért tudnám felvenni a nagymamám leánykori vezeték nevét?

Figyelt kérdés
Komjáti a vezeték név.

#nagymama_vezetéknév
2015. jan. 10. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Ird be a keresobe: NEv valtoztatas!
2015. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Városháza, Anyakönyvi Hivatal

10.000 Ft illetékbélyeg + indoklás (+ egyes helyeken nagymama hozzájárulása)

Várakozási idő, kb 1-1,5 hónap.

2015. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első kommentelő. Már megetettem, nem találtam rá választ!

Másodiknak meg köszönöm. Mi a helyzet akkor ha a nagymamám nem él? Gondolom ez 10.000ft összeg nem az új okmányaim árait tartalmazza..

2015. jan. 10. 12:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve 10 ezer forint volt az illeték. Csatolni kellett a felmenők anyakönyvi kivonatának hiteles másolatát, hogy lássák, családtagtól lenne a név. Az illeték tartalmazta az új születési anyakönyvi kivonatot, ez biztos, de ha jól emlékszem, az új személyit is. A többi papírt természetesen magadnak kell fizetned.


Ha van kiskorú gyereked, és a te nevedet viselik, nyilatkoznod kell róla, akarod-e, hogy az övék is változzon. A gyerekeid anyakönyvi kivonata is kell mindenképpen, hiszen abban is szerepel a szülők születési neve, így nekik is friss anyakönyvi kivonat kell.


Indoklásnak elég annyi, hogy azt a nevet szeretnéd viselni a nagyszülőd iránti tiszteletből.


30 nap a hivatalos átfutása, de egy esetleges hiánypótlás ugyanennyivel meghosszabbíthatja a folyamatot.

2015. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eleg igazolni, hogy rokon vezeteknevet szeretned felvenni es indokolni kell. 10 ezer ft az eljaras koltsege, utana plusz az okmanyok csereje. En tavaly juniusban nagyapamet vettem fel. Arra szamits, hogy nagyon sok ido!
2015. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megvan még a nagymama születési anyakönyvije?
2015. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mostani neved nem tetszik?
2015. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a válaszokat.

Valóban nem tetszik a mostani vezeték nevem.

2015. jan. 10. 14:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom így hirtelen hogy meg van-e az sz.anya könyvije. De majd előtte utána járok.
2015. jan. 10. 14:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig elsőnek igaza van, sokszor átrágtuk már a családi név megváltoztatás témát. Nálunk 3 hét volt a határozat, szerintem ez nem sok. Első körben hívd fel a helyi anyakönyvvezetőt, mondd el neki, mit tervezel, segíteni fog.
2015. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!