Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek sokat jelent, hogy...

Nektek sokat jelent, hogy milyen származásúak vagytok?

Figyelt kérdés
Én szlovák vagyok, mivel a felmenőim döntő többsége szlovák származású. Nem tudtam róla, de a szüleim csináltattak családfát. Ezért tehát annak tartom magam annak ellenére, hogy magyar állampolgár vagyok. Van egy olyan mondás azonban, hogy a vér nem válik vízzé. Én ehhez tartom magam nagy tisztelettel.

2015. febr. 5. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Így, ahogy leírtad, nem. Teljesen irreleváns, hogy mit csináltak azok az őseim, akikről azt se tudtam, hogy léteztek. Nem befolyásolja a jelenlegi életem.

A közvetlen családom, szülők, nagyszülők viszont fontosak. Bennem ezért fel se merülne például az, hogy ha például kiderülne, hogy a távoli őseim mind olaszok, akkor olasznak tartsam magam. Magyar vagyok, ide születtem, itt nevelkedtem, a családom is magyar. Nem hiszem, hogy tudnék másként gondolkozni. Főleg hogy tudom, hogy nincs olyan ember ma Magyarországon, akinek ha elég messze mászunk vissza a családfájában, ne lennének külföldi ősei.

2015. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
A te esetedben engem se érintene a dolog. Fogalmam sincs, hogy a x. felmenőm ki fia borja, és nem is érdekel. Azokhoz kötődöm, akiket ismerek, vagy ismertem. Én félig görög vagyok, így erős görög identitásom is van, a magyar mellett. A magyar ág mellett, a nagyszülők miatt van bennem sváb is, de azt egyáltalán nem érzem, nem érdekel.
2015. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Nekem sokat jelent. Engem például még az is érdekelne, hogy kik voltak előttem a családfába visszamenőleg. Nem sokat tudok, de nagyon szeretném tudni, akár az 1900-as évek elejéig is. :)

Igazat adok abban is, hogy a vér nem válik vízzé. Ez igaz. :)

2015. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Nekem semmit nem jelent. Jól érzem magam a bőrömben és kész. Teljesen mindegy, hogy mi derülne ki, itt élek Mo-on ennyi. Ha németben élnék, akkor sem verném a mellem, hogy magyar vagyok, akkor ott lennék boldog velük.
2015. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Éppen ellenkezőleg. Mivel tudom, hogy sokféle náció vére van bennem, azért minden nációnak megadom a tiszteletet és arra vagyok büszke, hogy sokféle vagyok, van bennem osztrák, szerb, feltehetően magyar és örmény és ki tudja még mennyi és milyen arányban.
2015. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Az én családom ősei is Szlovákiából jöttek Magyarországra :)

Én külföldön élek. Az amerikaiaknak általában azt mondom hogy európából vagyok, a bevándorlóknak pedig azt hogy Magyarországról, de még sose éreztem hogy ezért lenézne valaki. Egyébként se hiszem hogy számít, mindenki egyenértékű, a dél-amerikában élő indiának, az afrikai négerek, és mi európaiak is csak emberek vagyunk.

Az a kérdés viszont felmerül bennem, hogy akkor nincsenek is amerikaiak, csak angolok? hiszen ők jöttek ide, kiírtottak az igazi népet, az indiánokat akik itt éltek, és elnevezték amerikának.

De ha egyszer tegyük fel hogy amerikai állampolgár leszek, akkor is természtesen azt fogom mondani hogy magyar vagyok. Nekem nem az számít hogy mi van írva egy papírra, meg az se hogy 500 évvel hol éltek az őseim, hanem hogy MOST kinek érzem magam. Magyarnak születtem, és magyar leszek egész életemben :)

2015. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Elég kiegyensúlyozatlan személyiségre vall szerintem, hogy egy kutatás, pár adat olyan emberekről, akiket nem is ismertél elég ahhoz, hogy megváltoztasd az identitásodat. Nem azzal van baj, hogy érdekel a történelem, hogy honnan származol, hanem hogy ezekre nagyobb hangsúlyt fektetsz, mint arra, amiben felnőttél. Egy kiforrott személyiség, akinek gyerekkorában magyarul olvasott mesét az anyukája esténként, aki az apukájával a tévé előtt nézte és szurkolta végig, mikor a magyar sportolók érmeket szereztek egy nagy versenyen, aki az óvodában majd iskolában megismerkedett a magyar népmesékkel, hagyományokkal, irodalommal, történelemmel, aki elalvás előtt magyarul mond imát, annak eszébe nem jutna más nemzetiségűnek vallania magát. Féleg nem csak az miatt, mert valamikor ismeretlen emberek a múltban (az ősei) más nyelven beszéltek.

Kíváncsi lennék mondjuk azért arra is, hogy ha az derül ki a felmenőidről, hogy nagy többségben romák, zsidók, esetleg melegek, hogy most ugyanilyen vehemenciával tartanád-e magad romának, zsidónak esetleg melegnek?!?!

Ja és az állampolgárságnak semmi köze ahhoz, hogy valaki milyen nemzetnek tartozónak érzi magát. Sosem voltam magyar állampolgár, mégsem volt soha kétségem az felől, hogy magyar vagyok. De nem azért, mert valaha a felmenőim azok voltak, hanem mert annak "neveltek" a szüleim, nagyszüleim, tanáraim, barátaim.

2015. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Féleg = főleg
2015. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Kini :)) ***** válasza:
62%
Mi is visszavezettük a családunk eredetét és apai ágon bizony elmagyarosodott törökök vagyunk. :D De én ezt tudom kiskorom óta, mert elég rég megcsináltuk ezt a kutatást. Természetesen magyarnak vallom magam, mert magyarul tanultam meg beszélni, a szüleimnek, nagyszüleimnek, dédszüleimnek is a magyar volt az anyanyelvük, de azért ott van az a kis török ág, amire tisztelettel vagyok :)
2015. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Engem mindig is erdekelt a szarmazasom, talan azert foglalkoztatott, mert ugyan svabok a felmenoim anyai agon, De nagy titokra derult feny... mikor edesanyam meselte, hogy a nagymamam egy zsido csaladnal szolgalt, mielott o megszuletett, es sosem mondtak ki nyiltan, de anyamat se az apja se az anyja nem szerette... abban az idoben eleg nagy sertes volt valakit zsidozni... 1936-rol beszelunk a ket haboru kozotti idoszakrol... es anyamat allandoan bantottak a szulei, hogy Te budos zsido, vertek, es utaltak mindketten. Ebbol en arra kovetkeztettem, hogy lehet a nagyanyo terhes lett a csaladban ahol dolgozott... mindenesetre nagyon erdekes.. bennem sokszor felmerul a kerdes, hogy valojaban milyen ver csorgedezik az ereimben.
2015. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!