Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szőke vezetéknév eredete? Tud...

Szőke vezetéknév eredete? Tud erről valaki valamit?

Figyelt kérdés
Szőke vagyok, sajnos a családunk elég szegényes, főleg apai ágon, szerintem még családfakutatást sem tudnánk végeztetni, annyira nem tudunk senkiről semmit. Tud valaki esetleg segíteni, honnan ered ez a vezetéknév, mit is jelent? Köszönöm!
2015. márc. 7. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy egy ősödnek szőke haja volt.
2015. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A név eredete szerintem is nyilvánvaló lehet.

DE hogy mondhatsz ilyet a családfakutatással kapcsolatban?

Ha tudod a saját szüleid nevét és hogy mikor születtek és hol,máris el tudsz indulni.Esetleg még az ő szüleik nevét is megtudhatod tőlük maguktól.

Azután megnézheted a "familysearch" mormon oldalt,ahol rengeteg adatot találhatsz kezdésnek.Sok helység polgári anyakönyvei számítógépen is megnézhetőek,ott is találhatsz bejegyzéseket az őseidre.

Hosszú idő,de ha érdekel,meg tudnád csinálni.

Ha gondolod,segíthetek elindulni.

2015. márc. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Utolsó, az jó lenne. Sajnos a nagyszülőkig tudom a neveket, egyéb adatokat.
2015. márc. 13. 12:09
 4/13 A kérdező kommentje:
Familysearch-ön sehol semmi :(
2015. márc. 13. 12:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Kereszt-, tulajdonság- és foglalkozásnevek a legtöbbször 16. századi eredetűek.
2015. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a familysearch-ön nincs,akkor maradnak a levéltárak.

De biztos,hogy nincs?

Persze nincsenek fönt kisebb egyházak,vannak térségek,amik kimaradtak,de ahhoz,hogy tényleg semmit ne találjon az ember,ahhoz sok balszerencse kell.

Mikor körül születtek,és merrefelé a nagyszülők?

2015. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmi, se szülői, sem nagyszülői szinten. Persze egy csomó hasonló volt, de valahol soha nem stimmelt egy-egy adat. Nagypapám, Szőke József István Ladánybenén született és élt, 1925 és 35 között valamikor.
2015. márc. 14. 23:53
 8/13 A kérdező kommentje:
Neki a felesége, a mamám, Jobbágy Mária, szintén 25 és 35 között, szintén Ladánybenén. Ő az Árva családból származik, ennyit tudok.
2015. márc. 14. 23:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Mármint édesapja Jobbágy, anyja Árva. :) Sajnos a nagypapám anyukájának nem tudom még a vezetéknevét sem.
2015. márc. 14. 23:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs szerencséd a FS-ön.DE nem kell letörni,egyik ágon nekem is ilyen volt.

Tudod-e,hogy mikor ,legalább,hogy melyik évben kb. halt meg mondjuk a nagyapád?A síremlékre rá van írva,ha más nem.

Akkor azt az egy halotti bejegyzést kell legelőször megkeresni,mivel nincs a FS-ön,akkor a levéltárban.

Abban a bejegyzésben nagy valöszínűséggel benne van,hogy hogy hívták a szüleit,és ha 1960 valahány előtt úgy halt meg,hogy a felesége még élt,akkor a nagyanyád neve is benne lesz.

Ha nem tudsz pontos évet,akkor végig kell nézni,ameddig csak lehet.1980 -ig volt anyakönyv,utána már elektronikus a nyilvántartás.DE azt is meg lehet tudni,csak kérni kell.

NIncs sok bejegyzés egy-egy évre,Ladánybene sem volt népes hely.Csak egyszer kell elindulni,aztán könnyebb lesz.

Ha nem tudod,hogy hol a sírja,a temetőnyilvántartást kell megkérdezni.

2015. márc. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!