Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Valaki megmondaná hogy Romániá...

Valaki megmondaná hogy Romániában miért van olyan sok Sata nevű ember? Mit jelenthet ez a név?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

"Sáta Magyar eredetű név

A Sáta magyar eredetű férfinév. Szerepel a Sáta és Bóta regéjében.

Ajánlott névnap: Október 26."


Egyébként: [link]

2015. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
"Sáta nevével kapcsolatban a valóság egészen egyszerű alapokon áll: a honfoglaló magyarok által magukkal hozott évezredes hit- és regevilágban felfedezhető egy ősi magyar név: Sata, Sáta. Valószínűleg a honfoglalás folyamán a vidékre sodródott ősmagyar népek közül e család színe-java alapította a ma is álló települést, és persze innen a név is. Bővebbet és részletesebbet olvashat a "Sáta nevének eredete" című lapon. "
2015. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Romániában lakom és még sose hallottam erről a névről:))
2015. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Nincs ilyen roman nev, vagy becenev. Szerintem valamit felrehallottal.
2015. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint vezetéknév?
2015. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs ilyen roman nev, mivel ez egy MAGYAR nev ;) es tenyleg eleg sok ilyen vezeteknevu ember el Romaniaban, es mind magyarok persze...
2015. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ha nincs ilyen nèv.akkor mièrt ez a vezetèknevem?

ja amúgy lehagytam,igen vezetèknèvre kèrdezek,ès Szèkelyudvarhelyen lakik a legtöbb

2015. ápr. 27. 18:57
 8/9 Marta007 válasza:
Persze, hogy nincs Romaniaban ilyen nev, de van Erdelyben, mert MAGYAR nev es nem roman. Meg ilyen nevu szinesz is volt Marosvasarhelyen ezelott vagy 30 evvel.
2015. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én Erdélyben élek, jelenleg Marosvásárhely és Udvarhely között, viszont 8 évig Udvarhelyen éltem és TANÍTOTTAM. Ezt azért hangsúlyozom ki, mert elég sok gyerekkel kerültem kapcsolatba, és nem emékszem, hogy egyszer is hallottam volna ezt a nevet. A Facebookon keresgélve sem találtam 3-4-nél többet (ezek közül egy japán volt)

Egyszer találtam egy honlapot, amin rá lehetett keresni a nevekre, és ott lehzta a gyakoriságot országonkénti bontásban, de most nem találom :(

Csak ezt találtam, de ez nem az igazi: [link]

Egyszóval, én nem mondanám, hogy gyakori név (bár tény, hogy létezik)

2015. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!