Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha egy 1704-es adóösszeírásban...

Ha egy 1704-es adóösszeírásban nincs a családnév, nem is lakhattak ilyen nevűek a településen?

Figyelt kérdés
Egy 1704-es, csaláfők neveit felsorakoztató adóösszeírásban ( [link] nem találkoztam egy bizonyos, általam keresett családnévvel (Sebők). Ez azt jelenti, hogy a család 1704 környékén nem is volt jelen az adott településen (Ófehértó)? Milyen összeírásokkal próbálkozzak a továbbiakban? Voltak-e a korban olyan összeírások, amelyekben mindenkit feljegyeztek?

2015. máj. 27. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy volt a tulajdonukban adózandó ingatlan


itt már nézelődtél:

[link]


úgy tűnik reformátusok lehettek az ősök, mert a katolikusoknál nincs Ófehértói

[link]

2015. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(kérdőjelem lemaradt)
2015. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress az egyházi adatok között, ha a család ott élt hosszabb ideig, akkor keresztlevelet, házasságlevelet, temetést kell találnod. azon már el lehet indulni
2015. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy 1704 előtti összeírásokat is találnál és talán érdemes is megnézni még egy pár évet, hiszen az is elképzelhető, hogy éppen meghalt a családfő és még nem volt olyan idős fiúgyermeke, akit az adózok közé lehetett volna venni.


De az is elképzelhető, hogy nem laktak ott a településen 1704 előtt, hiszen jellemzően ebben az időben vándoroltak a családok keresztül kasul az országban.


Anyakönyveket pedig nagy valószínűséggel nem fogsz találni ebből az időből. Gyakran előfordul, hogy az első adat az adott családról azon a településen egy összeírásbeli feljegyzés és sajnos az is az utolsó, mert nem mindig jelölték, hogy a család honnan származik.

2015. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az anyakönyvi kutatással már végeztem, meg az ófehértói állomány viszonylag "új", 1778-tól kezdődik. Ezért próbálkoznék az összeírásokkal. És igen, a Sebők-család református. Fehértó Levelek fíliája volt, ott a katolikus anyakönyvezés sokkal korábbi, de sajnos ott reformátusokat nem nagyon kereszteltek.


Egyébként köszönöm a válaszokat!


Ha még esetleg arra tudna valaki válaszolni, hogy jegyezték-e valahol a településre betelepülő családokat? Én azt gyanítom, hogy ha nem tősgyökeres ófehértói a család, akkor Borsod megye területéről települhettek be - csak nem tudom, maradhatott-e az ilyen népmozgásoknak dokumentációja.

2015. máj. 29. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!