Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származhatnak a nevek...

Honnan származhatnak a nevek és mi lehet a jelentésük?

Figyelt kérdés

Mizerik

Meiser

Meiser

Mizer

Myser



Előre köszönöm a válaszokat



2015. júl. 8. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

latin miserere szóból? annak a jelentése bélsárhányás bélelzáródás következtében.

vagy a Meiser eredetileg MeisTer volt - mester, szakember?

Egy támpont lehetne, hogy milyen nyelvterületről jöttek, mert így ez csak találgatás.

2015. júl. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Mizer, Mizerik szláv eredetű lehet. Csehországban és Szlovákiában találkoztam ilyenekkel. A többi német hangzású. A jelentésüket nem kutattam.
2015. júl. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Üdv akinek írhatnák privátot azt írjon már elmondom hogy, hogy következtettem ki a családnevemből mert lehet ez segít hogy milyen területről származik
2015. júl. 9. 06:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Mizerik, Mizerak, Mizer - nagyon régi név, a jelentése még Attila előtti időkből való: Egyiptomi-t, vagy egyiptomi ágat (család) jelent. A Meiser németesedett formában rögzült bolgár név, a jelentése buzogány.
2015. júl. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!