Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Üdv! Anyai ágon nagyapám...

Üdv! Anyai ágon nagyapám Germán származású teljes Német akcentussal, nagyanyám magyar származású germános beütésekkel apai ágon svábok a szülők/nagyszülők, szerintetek melyik vagyok a kettőközül?

Figyelt kérdés
származásilag akkor melyik csoportba tartozom eredetileg? a nevem is Germán,a vezetéknevem magyarosítva lett,az utónév természetesen Adolf
2015. okt. 4. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdv! A germánt, mint melléknevet kisbetűvel kell rni. A svábok pedig Magyarországon letelepedett német származásúak (ugyanúgy, ahogy a szlovákok itteni csoportja a tót). Német származású vagy, de magyarul beszélsz, magyar weboldalon teszel fel kérdést, és feltehetőleg itt is laksz - eszerint magyar vagy.

Egyébként nem értem, hogy miért természetes az, hogy Adolf az utóneved, lol. Szerinted minden németet Adolfnak neveznek, vagy mi?

2015. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen kettorol beszelsz? Vannak nemet oseid, es?

Magyar vagy, ahogy az elozo is irta, ennyi. Ha nem erzed jol magad Magyarorszagon, elkoltozhetsz :)

2015. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
látom sértőnek találtátok ezt a kérdést :)
2015. okt. 4. 18:57
 4/8 A kérdező kommentje:
nem azért írtam,sok Germán eredetű név van :)természetesen perfektül beszélem a németet,dolgoztam is már kint :)
2015. okt. 4. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Miert lenne serto a kerdes, nem ertem, en sem Magyarorszagon elek.

Inkabb fogalmazd meg ujra, hogy melyik ketto koze tartozol? Mi az egyik, mi a masik?

2015. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Germán/Magyar :) hogy a kettő közül melyikhez tartozik a valódi gyökerem
2015. okt. 5. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha nekunk kell donteni (es nem az "amit a szived diktal" alapon), mondjuk a nemet. Magyar semmikeppen.
2015. okt. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyar. Elég ez🤗
2021. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!