Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szülőket hogyan, milyen...

Szülőket hogyan, milyen úton-módon tudom elhelyeztetni otthonba?

Figyelt kérdés

Apám 84 éves, magatehetetlen, rossz egészségi állapotú. Anyám 46 éves, skrizofrén beteg, szintén magatehetetlen. Gondnokság alatt áll, Apám a gondnoka. Én 21 éves fiú vagyok. Én gondozom őket, sulit abba hagytam, közmunkán dolgozom. Egy rossz tanyán élünk ahol infrastruktúra egyenlő a nullával. Rossz buszjárat, víz ellátás és távhő nincsen. Az Ő nyugdíjukból és az én béremből élünk. Városba nem tudok bejárni dolgozni, mert csak autóval lehet, de az meg elvinné a minimálbér nagy részét (nagyobb fizetésre pedig nincsen lehetőség meg a szülők és egyéb bajok miatt nincs kapacitásom, hogy hosszú ideig oda legyek). Házi gondozás nincsen. Anyagilag már valamennyire elkezdtünk volna stabilizálódni, de a dédnagyanyám október végén meghalt. Azzal a családdal nincsen kapcsolatunk, Budapesten élnek. A család eltemetette, 320 ezer ft-os ,,csinadratta" volt. Most nem régiben volt hagyatéki tárgyalás ahol az egyik örökös benyújtotta a számlát és osztást kért. Mivel Tatám már rég meghalt Anyám lett az örökös. Örökölt kemény 10 ezer ft-ot és a temetési költség leosztva, Rá 100 ezer ft-os költség hárul.


Ez anyagilag nálunk borít megint mindent, tetőnk rossz, beázik, tanya dőlésben. Ráadásul az ezzel kapcsolatos ügyek intézése is rám hárul. Megtámadni nem tudjuk, mert egy bírósági procedúrát nem tudok vállalni a szüleim gondozása meg a munka miatt. A procedúra magában foglalja azt, hogy autóval fel kellene utaztatnom rendszeresen édesanyámat Budapestre ami tőlünk 200 km-re fekszik. Ezt én munka, gondozás és tanyai dolgok mellett nem tudom bevállalni.


Mind e mellett nekem nincs életem, nincsenek barátaim, barátnőm se, sose nem is volt, nekem ebből k*vára elegem van.


Maga az ország sem tetszik, ezek a hülye törvények, a bürökrácia, a kormány mentalitása. Én itt akarom hagyni ezt a szemét dombot, kiakarok menni külföldre jobb helyre, élhetőbb fizetésért.


Ehhez azonban a szüleimet el kell helyeznem erre specializált otthonba. Ezt hogy tudom megtenni? Hol érdemes elkezdeni? Mi ennek a menete, mennyibe kerül és mennyi időbe fáj ez?



2016. febr. 26. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség simán vissza kellett volna utasítani.

Otthonba akkor mehetnek, ha ők is akarják. Anya, mint pszichiátriai beteg sima otthonba nem mehet, így együtt élni ne, tudnának.

Az otthonokba több éves várakozási idő van. A havi koltseg szociális alapon a jövedelem 80%a, egyéb esetben a teljes költség. A helyi önkormányzathoz érdemes bemenet érdeklődni

2016. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam ügyvédnél, azt mondta, hogy a temetési költség akkor is marad, csak azt a 10 ezer ft-ot lehetne visszautasítani.
2016. febr. 26. 10:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress akkor egy másik ügyvédet.


Ugyanis a temetési költségek az örökösöket terhelik. Ha valaki lemond az örökségéről, az nem örökös, nem terhelhető rá semmi. Én már ezt az utat végigjártam, biztos, hogy így van. Az önkormányzatnál kell hivatalos nyilatkozatot tenni arról, hogy lemondtok minden hagyatékról.

2016. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annál az önkormányzatnál ahol a közjegyző ezt a terhet megállapította?
2016. febr. 26. 10:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd nagy marhaságot mondott. A temetés költsége az örökös illeti - ha anya lemondás az oroksegrol, semmit nem kell fizetnie. Negatív örökség nem létezik
2016. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
privátban válaszolok, amit tudok
2016. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fel kell lebbeznem? Vagy máshogyan is lemondhat az örökségről?
2016. febr. 26. 10:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég bonyolult helyzet, szerintem kérj tanácsot a családsegítőtől, mert igen összetett jogilag és szociálisan is a helyzet.

Nyugodtan elmondhatod, hogy szeretnél máshová költözni a jobb munkalehetőség miatt, de szeretnéd a szüleidet is biztonságban tudni, ehhez kérsz segítséget.

2016. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Bontsd kétfelé a dolgot. Édesapádat idősek otthonában kellene elhelyezni, mivel gondolom a tanya nem sokat ér, ezért csak önkormányzatira van esélye. Nagyon nagy a várakozási idő, viszont általában a betegség súlyossága alapján döntenek a sorrendről. A háziorvosnál kell kezdeni, ő ad javaslatot. Nem tudom mennyi apukád nyugdíja, ha nem elég az idősek otthonában történő ellátásra, neked kell kipótolnod.


Anyukádnak mint írtad, édesapád a gondnoka. Ha apukád elméje ép, akkor nyilatkozhat arról, illetve kérheti, hogy a feleségét helyezzék el otthonban. Van részükre is speciális otthon. Szintén orvosi javaslat kell hozzá, szerintem ez is kezd a háziorvosnál, de emlékezetem szerint pszichiátriai orvosi szakvélemény és javaslat kell hozzá.


Kezdd el minél előbb, mert egyrészt ők már nincsenek ezen a tanyán biztonságban orvosilag, másrészt rámész egészségileg, anyagilag.

2016. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lemondani kell az örökségről, hanem visszautasítani. A kettő egész mást jelent. Ha lemondasz, az adósság megmarad, viszont ha visszautasítod se adósság, se javak.
2016. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!