Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a vezetéknevem Török,...

Ha a vezetéknevem Török, akkor lehetett az őseim között török? Vagy van eközött valami összefüggés?

Figyelt kérdés
2016. okt. 21. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Lehet. A népvándorlás során keveredhettünk török törzsekkel, a 16-17. században pedig a "vendégszeretetünket" élvezték.
2016. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ezek a népnevekből lett családnevek változatosan alakultak. Van, ahol tényleg ilyen eredet alapján különböztettek meg egyeseket (esetenként tévedésből). Nagyon sok a zsidó ősöktől való elhatárolódás céljából felvett, mást sejtető név, pl. Magyar, Székely. Olyan is van, hogy az eredeti családnév első betűjét vagy betűit meghagyták, de a német, szláv stb. ősök nevének utolsó betűin változtattak, hogy az eredet ne legyen feltűnő pl. Kun.
2016. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Ha már a kunokat említették: az alföldi magyarok nagy része genetikailag részben kun, amely egy török eredetű nép lehetett. Tehát a Török vezetéknevű lehet akár kun származású magyar is akár... Persze több verzió lehetséges, nem biztos, hogy történetesen a te őseiddel ez a helyzet.
2016. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
1900-as évek elején divat volt vezetéknevet változtatni, szóval én inkább a családfának néznék utána.
2016. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
egy török ismerősöm azt mondta, hogy minden magyar török. (itt voltak,mint hódító nép 150 évig, csak férfiak...)
2016. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
#5 jah,én biztos azért vagyok szőke kékszemű magyar,mert annyi török felmenőm van...
2016. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Itt voltak, de a magyarországi várak helyőrsége nem törökökből, hanem áttért szerbekből állt. Bosnyákok voltak. Ezt egyébként Evlia Cselebi is megírta (1664), hogy imádták a káposztát, nagy mennyiségben termesztették a mai Pilisvörösvár határában (Kizil Hiszar: Vörös erőd palánkvár állt ott).
2016. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Ja,el vagy tévedve. A törökök nem feketék, azok a kurdok!
2016. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Van olyan jászsági származású ismerősöm, aki tipikus kun alkatú, ráadásul Török a vezetékneve.
2016. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
70%
Erről beszélgettünk egyszer a történelem tanárral még gimiben. Meg is mosolyogtam. Az én vezetéknevem Császár :D
2016. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!