Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Szmolicza, Szmollény,...

A Szmolicza, Szmollény, Szmolenszka családnév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
Oroszra gondolok vagy lengyelre, de pontosabb válasz kéne.

2017. jan. 22. 06:27
 1/7 anonim válasza:
Lehet orosz! már csak a Szmolenszkből kiindulva.
2017. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szlovák vagy cseh
2017. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy Szmolnikot 😊 szerintem valami szlovák cseh vagy ilyemsi
2017. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2-3-adik miből gondoljátok hogy cseh?


Szmolenszk város: [link]


Még mindig várom a választ, esetleg ha valaki indokolni is tudja, esetleg épp így hívják..

2017. jan. 25. 19:55
 5/7 mustafa33 ***** válasza:

Szmolicza név Szerbiában, Kosovóban fordul elő. Smolenice - Szomolány Pozsony és Nagyszombat megye határán fekszik (Szlovákia)

, valószínűbb hogy Magyarországon erről neveztek el valakit mint Szmolenszkről ami 1500 km. Szmolenszka az női vezetéknév, férfi megfelelője Szmolenszky (Szomolányi).

2017. febr. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
Smola (olvasd szmola) szláv nyelveken (cseh, szlovák, lengyel, szerb, ....) szurok jelentésű szó.
2017. febr. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lekövettem amit állítasz, ennél pontosabbat asszem itt nem fogok kapni, meg nem is találnék, úgy hogy tényleg nagy köszönet!


Úgy néz ki akkor ennél pontosabban nem lehet belőni..de tényleg nagyobb az esély akkor a cseh,szlovák,szerbre mint az oroszra, lengyenlre.

2017. febr. 9. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!