Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudom, hogy roma vagyok-e?

Honnan tudom, hogy roma vagyok-e?

Figyelt kérdés
Honnan lehet ezt tudni? Apukámnak kicsit kreolosabb a bőre, az enyém is, de a nagymamámé nem. Az anyukám szüleié sem. Sötét szemű, sötét hajú vagyok. A vezetéknevem viszont előfordul romáknál (de nem romáknál is).
2010. máj. 6. 09:32
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá
2010. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
A szüleim ugyanúgy nem tudják.
2010. máj. 6. 09:37
 3/46 anonim ***** válasza:
87%

Az megeshet, hogy a nagyszülőknél előfordult egy kis félrelépés,ez régebben sem ment nehezebben, mint manapság, csak akkor nem beszéltek róla!

Előfordulhat nagyszülői vagy dédszülői úton egy ilyen roma ág.

2010. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


Hát akkor ez örök rejtély marad, mert a nagyszülődet, ha meg ismernéd kérdezni, akkor biztos tagad a végtelenségig.

2010. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%
Apukám is kreol bőrű, én nem, de az öcsém igen. És a vezetéknevünk is olyan, hogy előfordul cigányoknál is, és nem cigányoknál is. Nem izgat a dolog, tudomásom szerint nem vagyunk cigányok (és ha azok lennénk, akkor mi lenne?), rám meg aztán pont senki nem mondaná, hogy cigány vagyok, kék szemmel és hófehér bőrrel. Különben sem hiszem, hogy azok lennénk, mert a vezetéknevünk sváb névből lett magyarosítva, szóval azon az ágon kizárt. Ettől még megeshet, hogy valaki cigány volt a felmenőim közül, akitől ez a kreol bőr ered, de nem tök mindegy?
2010. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Engem azért zavar egy kicsit ez a bizonytalanság. Ezek szerint roma az, aki annak vallja magát?
2010. máj. 6. 09:44
 7/46 anonim ***** válasza:
26%
ha nem bírod a tejet akkor nagy az esély rá.
2010. máj. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
92%
A romaság etnikum. És hazánkban nem faji alapon határozzák meg, hogy ki melyik etnikumhoz tartozik. Vagyis: az vagy akinek érzed magad. A sötét bőr miatt feltehetően volt roma ősöd, de te akkor vagy roma, ha úgy élsz, beszélsz, cselekszel mint ők. Ha ez nem így van, akkor ne legyenek kétségeid.
2010. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Ezt a tejes dolgot nem értem. Aki nem bírja a tejet, az roma? Mellesleg tényleg nem szeretem.
2010. máj. 6. 09:48
 10/46 anonim ***** válasza:
91%
A keleti pl.indiai népek nem emésztik meg a tehéntejet és hasmenést okoz, ezért utálják.
2010. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!